Реал Мадрид и Атлетико не намериха точния удар (видео+галерия)

Отборите на Реал Мадрид и Атлетико Мадрид завършиха 0:0 в дерби сблъсък от седмия кръг на Примера, игран пред 78 642 зрители на "Сантиаго Бернабеу". "Белите" имаха пълно игрово надмощие, но така и не успяха да отбележат. "Червено-белите" създадоха интересните си положения преди почивката и също не се възползваха от тях. Равенството оставя статуквото в Ла Лига, което съществуваше преди този кръг - Барса и Реал начело и Атлетико с пасив от две точки.
Юлен Лопетеги очаквано постави на вратата Тибо Куртоа. Начо Фернандес зае мястото на контузения Марсело. "Бялата" атака придоби традиционен облик: Гарет Бейл, Карим Бензема и Марко Асенсио.
Диего Симеоне подреди 4-4-2 с Антоан Гризман и Диего Коща в нападение. Тома Льомар започна по десния фланг, а на левия беше поставен по-дефанзивния Коке.
Гостите от "Wanda Metropolitano" стартираха с две опасности пред вратата на Тибо Куртоа. В третата минута Саул шутира силно от 21 метра и белгийският страж не рискува и боксира напред. Стотина секунди по-късно Коке центрира отдясно, топката прехвърли Дани Карвахал и попадна на гърдите на Антоан Гризман. Френският стрелец овладя и направи атрактивна задна ножица, след която топката премина покрай далечната греда в аут.
След тези две положения "лос бланкос" тръгнаха по-напред и притиснаха своя градски опонент. Акциите на домакините не бяха достатъчно остри и не застрашаваха Ян Облак. В 18-ата Гризман беше изведен брилянтно, измъкна се от засадата и се насочи към наказателното поле на "белите", опита фалцов удар по диагонала, но Куртоа съумя да спаси с глава.
В 21-ата Тони Кроос центрира от пряк свободен удар, потърси далечната греда, където Бейл насочи от въздуха към диагонала и топката почти облиза гредата от външната страна. В 24-ата Саул нанесе нов далечен удар от около 23 метра и кълбото прелетя доста опасно покрай дясната греда на Куртоа.
В 28-ата Реал изгради фантастична атака. Дани Карвахал и Асенсио комбинираха, последва центриране на десния защитник към Бензема, който беше блокиран от Хосе Хименес при опита за удар. В 31-ата Коке беше намерен отляво, опита центриране и топката се отклони от ръката на Каземиро. Въпреки претенциите на "рохибланкос", съдията реши, че няма дузпа, тъй като ръката не беше далеч от тялото и нямаше движение към топката.
В 37-ата момчетата на Чоло Симеоне изпуснаха ново положение срещу вратаря. Диего Коща напредна и от сравнително малък ъгъл не успя да преодолее Куртоа, притиснат и от Рафаел Варан. В 40-ата Асенсио центрира отляво към Бензема, който отново беше спрян в опит за удар. Секунди по-късно Бейл шутира от 23 метра и не затрудни Облак.
В 42-ата словенският страж получи подаване и потърси пас по земя към Хуанфран, но вместо това намери краката на Асенсио. Облак имаше късмет, че след контакта с крака на испанеца топката намери ръцете му. В 44-ата Коке спря топката в много важен момент, тъй като Бейл можеше да си я поведе към наказателното поле при свободно пространство напред. Като цяло Атлети създаде по-опасните положения за първата част, излизайки зад гърба на защитата.
На почивката Лопетеги замени Бейл, който е почувствал физически дискомфорт, и пусна Дани Себайос. В 47-ата Каземиро получи пред дъгата и не се поколеба да стреля, но го направи доста неточно - прекалено високо. Домакините упражниха стабилна преса в по-голямата част от второто полувреме. В 58-ата Бензема поиска дузпа, усещайки ръката на Хименес върху своя гръб. В 60-ата Каземиро стреля прекалено високо от пряк свободен удар. В 61-ата Рамос извърши детинско нарушение, след като изпусна нервите си и замахна с ръка към главата на Анхел Корея.
В 66-ата се откри отлична голова възможност пред Асенсио. Бившият играч на Майорка беше оставен абсолютно сам, получи в наказателното поле, но Облак скъси ъгъла и Асенсио би в неговите гърди, за да регистрира най-големия пропуск в двубоя. В 72-ата капитанът на Атлети Диего Годин подари топката на Асенсио, който имаше свободна цялата половина на гостите, но предвидливите действия на Хименес предотвратиха опасността.
Две минути по-късно Лука Модрич изпъкна с чудесно подававане за Асенсио в наказателното поле. Испанският национал насочи към точката на дузпата, където не намери съотборник. В 77-ата "белите" създадоха нова добра атака. Себайос намери Модрич, който подаде надясно към Карвахал, десният защитник стреля там, където беше застанал Облак.
В 79-ата Анхел Корея стреля с глава, а топката намери първо бедрото на Рамос, а след това и протегнатите му напред ръце. Докосването дойде след рикошет и по-скоро отново нямаше основания за дузпа. В 82-ата Филипе Луиш реши да отправи диагонален удар - топката мина доста далеч от вратата. В 86-ата Карвахал центрира отдясно, а Хименес изпревари Бензема на ръба на позволеното в наказателното поле.
В 88-ата "Сантиаго Бернабеу" посрещна Винисиус Жуниор, който направи официален дебют в Ла Лига, заменяйки Бензема. Бразилецът се запомни с няколко неуспешни рейда. В 93-ата той успя да изработи нарушение, което даде последна възможност за "белите". Варан спечели въздушната битка, но при удара топката премина покрай гредата.
И двата тима нямат време за дълга почивка и вече насочват поглед към срещите си в Шампионската лига.