Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Изумителен автогол не спря Щутгарт за дебютен успех (видео)

След Шалке 04 и тимът на Щутгарт заслужи първа победа за сезона в Бундеслигата. “Швабите” трудно пребориха гостуващия Вердер (Бремен) с 2:1 и си върнаха част от настроението. Мачът ще се запомни с куриозния автогол на вратаря на домакините Рон-Роберт Цийлер. В 68-ата минута негов съотборник му подаде топката от странично хвърляне, но световният шампион не успя да я овладее и само леко я докосна, след което тя мина зад голлинията.

Преди това Анастасиос Донис беше извел домакините напред при контраатака в 19-ата минута. В 36-ата те бяха допълнително улеснени, след като защитникът на Вердер Милош Велкович си заработи втори жълт картон и беше отстранен.

Дори с човек по-малко обаче играчите от Бремен показаха добър футбол и удариха две греди. И докато в тези ситуации късметът им убягваше, той все пак беше с тях в споменатия вече епизод в 68-ата, когато Цийлер си заби автогола.

В края обаче радостта беше за Щутгарт. В 75-ата минута привлеченият от Борусия (Дортмунд) Гонсало Кастро реализира за победното 2:1.

В този мач Вердер търсеше успеха, за да излезе на първо място в класирането, но в крайна сметка инкасира първо поражение.