Лестър стовари още проблеми върху Нюкасъл

Лошото начало на сезона за Нюкасъл продължи, след като "свраките" загубиха с 0:2 от Лестър на "Сейнт Джеймсис Парк" и остават в зоната на изпадащите с едва две спечелени точки от седем мача. Джейми Варди откри резултата от дузпа след половин час игра. Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка на ДеАндре Йедлин след удар на Магуайър. Самият Хари Магуайър удвои с глава в 73-тата минута.

В двубоя иначе имаше доста малко възможности за гол, като през първото полувреме Рикардо Перейра и Джонджо Шелви пропуснаха по една добра възможност за двата тима.

Феновете на Нюкасъл почти през цялото време изразяваха недоволството си от собственика Майк Ашли, който посети домакински мач на "свраките" за първи път от май 2017-а.

Лестър заема седмо място във временното класиране с актив от седем точки.