Ел Маестро: Ние и Левски не създадохме нищо, но ние сме на дъното, а те са вдъхновени

Наставникът на ЦСКА-София Нестор ел Маестро бе много разочарован от поражението с 0:1 от Левски, което свали червените от върха за сметка на сините.

“Не максимално красив мач. Много емоция и битка. И двата отбора имат вина. Не създадохме нищо и Левски не създаде нищо. Те вкараха гол от нищото, а ние не вкарахме от нищото. Счупени сме, но трябва да се възстановим. До зимната пауза трябва да спечелим всички двубои.

Ако искаш да играеш с млади български футболисти, трябва да поемаш тези рискове. Лясков се развиваше позитивно. Случват се тези грешки”, коментира треньорът на червените по повод попадението, което допусна неговия тим, след което продължи:

“Това е дерби. И двата отбора бяха нервни в началото. През последните 20 минути на първото полувреме те изглеждаха по-добре през първото полувреме. През второто бяхме малко по-добре.

Мисля, че реферът се справи.

Дербито е важно, защото ако го спечелиш, имаш вятър в платната, да използваш позитивната атмосфера. Ако загубиш, може да се случи обратното. На играчите им е по-трудно от мен, защото дадоха повече в това дерби. Но загубихме три точки, а не пет или 9. 22 от 30 точки не е много добре, ако си ЦСКА.

Очевидно не е добър знак да загубиш двете директни дербита, но ще играем по 4 пъти и ще видим накрая на сезона.

В момента сме доста долу заради загубата, а Левски е вдъхновен от победата. Ще видим какво ще се случи в следващите седмици”, допълни Ел Маестро.