Кейн отново бележи, Тотнъм надви последния

Тотнъм записа втора поредна победа в Премиър лийг, а Хари Кейн се разписа два пъти за победата с 2:0 на гости на последния в класирането Хъдърсфийлд в среща от 7-ия кръг на първенството. Благодарение на успеха възпитаниците на Маурисио Почетино продължават да делят четвъртото място в класирането с Арсенал, които по същото време надделяха със същия резултат над Уотфорд и така двата тима имат по 15 точки, а “шпорите” са с по-добра голова разлика. Хъдърсфийлд остава на дъното с едва 2 пункта и съотношение на попаденията 3:16.

Основният реализатор на Тотнъм Хари Кейн откри резултата в 26-ата минута след чудесно центриране на Кириън Трипър, с което английското дуо стана най-успешно взаимодействащото си в Премиър Лийг от началото на миналия сезон - седем подавания на Трипиър и седем гола на Кейн. Също така “шпорите” спазиха тенденцията неизменно да се разписват при визитите си - вече имат поне по един вкаран гол в 24 от последните си 25 гостувания във всички турнири, изключение прави само загубата с 0:1 от Уест Бромич Албиън на 5 май тази година.

Английският топ голмайстор се разписа и в 34-ата минута за 0:2 от спорна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дани Роуз, който обаче прекалено лесно се свлече на тревата. Така Кейн вече има три попадения във Висшата лига този сезон, след като се разписа и миналия уикенд от дузпа при успеха с 2:1 над Брайтън.

Мениджърът на “шпорите” Маурисио Почетино очаквано направи промени в състава си спрямо битката за Купата на Лигата преди три дни срещу Уотфорд, спечелена с изпълнение на дузпи (2:2). Тогава той заложи на схема 4-2-3-1, а сега избра 3-4-3, като на вратата пак застана Пауло Газанига, а пред него в отбрана застанаха Давинсон Санчес, Тоби Алдервейрелд и Ян Вертонген (срещу Уотфорд бекове бяха Бен Дейвис и Серж Орие). Английските национали Кириън Трипиър и Дани Роуз застанаха на двете крила, докато в средата на терена оперираха очаквано Муса Дембеле и Ерик Дайър. Триото в атака също не бе изненадващо за никого, независимо от предстоящия дуел с Барселона в Шампионска лига следващата седмица - Сон, Хари Кейн и Лукас Моура.

Почетино имаше немалко кадрови проблеми преди сблъсъка с последния в класирането - поради различни контузии отсъстваха Деле Али, Орие, Кристиан Ериксен, Винсен Янсен и Мишел Ворм.

Първото чисто положение в актива на “шпорите” дойде в 10-ата минута, когато Кейн се пребори за висока топка с противников бранител и нахлу в празното пространство към наказателното поле. Вратарят на домакини Йонас Лосъл излезе да скъси ъгъла и парира анемичния удар на английския нападател, който след това не можа да намери свой съотборник в повторния опит за успешен завършек на контраатаката.

Маниерът на Тотнъм да разчита на силно изритани топки напред към Кейн отново остави високо изнесените бранители на домакините неподготвени в 26-ата минута, като голаджията на гостите отново спечели въздушния дуел и подхвана акция. Лукас Моура нахлу в пеналтерията и въпреки сблъсък с бранител успя да съхрани топката, след което да върне към Трипиър. Английският халф-бек центрира брилянтно и сложи кълбото на главата на Кейн, който нямаше адекватна опека и я насочи неспасяемо за 0:1.

Терънс Конголо, който не можа да спре устрема на Лукас в пеналтерията, а после претендираше за нарушение, изглежда получи контузия в сблъсъка с бразилеца, защото бе изнесен на носилка само четири минути по-късно. Влезлият на негово място Флоран Хадергьонай в 33-ата минута пък направи излишна дузпа за задържане на нахлуващия отляво в наказателното поле Роуз. Кейн застана зад топката и изпълни по обичайния перфектен начин за още по-комфортното 0:2. Въпреки че наистина имаше контакт между защитника и противника, то без съмнение Роуз падна доста лесно и може да се спори дали дузпата е била стопроцентова.

В 51-ата минута Лукас бе близо до това да реализира още едно попадение за “шпорите”, но от малък ъгъл на метри от вратата не можа да преодолее отлично реагиралия Лосъл. В 69-ата Сон опропасти обещаваща контраатака с решение да стреля отдалеч, пращайки топката право в стража на домакините.

Газанига също имаше работа, като още в 32-ата с чудесна намеса предотврати изравняване при далечен удар на Крис Лоу, а след почивката също се намеси два пъти в решителни моменти, за да попречи на Хъдърсфийлд да върне интригата. В крайна сметка обаче Тотнъм нямаше особени проблеми през второто полувреме да задържи преднината си и с бързи контраатаки да преследва евентуален трети гол, но без напрежение. Така “шпорите” очаквано се поздравиха с пълния комплект точки от визитата си на “Кърклис Стейдиъм”.