Моуриньо изрази претенции към първия и третия гол на Уест Хам и обясни защо е извадил от състава Алексис

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо изрази претенции към първия и третия гол на Уест Хам при загубата с 1:3 на "червените дяволи" от "чуковете" на "Лондон Стейдиъм". Португалецът настоява, че при първото попадение е имало засада, която остана неотсъдена, докато преди третото е трябвало да бъде отсъдено нарушение срещу Маркъс Рашфорд. Вторият гол пък бе записан като автогол на Виктор Линдельоф.

"Мисля, че когато излизаш срещу тим, който действа с такава скорост, и изоставаш с 1:0 след пет минути игра, не най-добрият възможен старт. Имаше лека засада, но може би страничният съдия не я видя и направи грешка. При втория гол не бяхме достатъчно агресивни, за да блокираме изстрела на Ярмоленко, въпреки че знаем, че той стреля изключително с левия крак. През второто полувреме имахме нужда от малко време, за да реагираме, но го направихме. Техният вратар имаше няколко добри спасявания. Поздравления за скаута, който откри това 21-годишно момче Иса Диоп. Той е истински звяр. Третият гол ни съсипа психически, защото реферът не видя нарушението срещу Рашфорд преди преди това. Имахме 20 минути да променим нещо, но не успяхме, защото вече бяхме загубили вяра", заяви Моуриньо.

Португалецът обясни и решението си да замени Алексис Санчес с Антони Марсиал в своя стартов състав за днес: "От много месеци има хора, които настояват за това Марсиал да играе. Алексис Санчес не се представя достатъчно добре, така че през тази седмица дойде времето да се съглася да избера Антони пред Алексис."