Арсенал влезе в победна серия

Арсенал записа седма поредна победа във всички турнири, след като спечели с 2:0 домакинството си на Уотфорд. Точно както преди седмица срещу Евертън, отборът на Унай Емери си осигури трите точки с два бързи гола през второто полувреме. Този път феновете на тима трябваше да чакат до последните 10 минути. Арсенал откри резултата след автогол на Каткарт в 81-ата минута, а секунди по-късно Йозил отбеляза второто попадение за лондончани.

Успехът изкачи “артилеристите” на пето място, като те изпревариха именно Уотфорд. Успешната серия на отбора дава надежди на привържениците на тима, че той ще се бори за място в четворката - нещо, което не бе сигурно преди старта на сезона. На този етап изглежда, че адаптацията на Емери във Висшата лига ще е сравнително бърза, въпреки че и днес “топчиите” не контролираха срещата в някои периоди, а в защитата също имаше пролуки.

Александре Лаказет бе главно действащо лице в първата част на двубоя. В седмата минута той бе препънат в наказателното поле от Кабаселе. Французинът остана на крака и се опита да отиграе топката, а съдията не отсъди нищо. По-късно Лаказет на няколко пъти се озова на добри позиции, но головият удар му изневери. В 18-ата минута той открадна топката от Каткарт и излезе сам срещу вратаря на гостите. Опитът му технично да го прехвърли завърши в аут. При следващата ситуация Бен Фостър успя да отрази удар на французина.

Уотфорд изглеждаше добре организиран в първите минути, но с напредване на времето започна да има проблеми да се справя с атаките на съперника. Гостите рядко стигаха до вратата на Чех, а Уил Хюз можеше да се разпише по красив начин. Неговият удар от воле обаче не бе достатъчно точен.

Към края на полувремето “артилеристите” стигнаха до две поредни възможности. Първо Обамеянг не успя да засече центриране на Белерин, а след това топката се озова в Джака, който стреля, но Фостър успя да избие.

В самия край на първата част Петър Чех се контузия. Той сякаш получи разтежение при изпълнение на аут. Чехът бе заменен от привлечения през лятото Бернд Лено. Германецът рядко получаваше шансове за изява от началото на сезона, тъй като Чех игра на много високо ниво последните мачове. Лено обаче демонстрира качествата си в 54-ата минута. След центриране от ъглов удар топката бе засечена от Дийни и отиваше към мрежата, когато стражът се намеси блестящо.

В средата на второто полувреме не се виждаше как Арсенал ще стигне до гол, а гостите пропуснаха шансове да поведат. Дийни изведе Андре Грей на добра позиция, но Лено отново направи отлично спасяване. Малко по-късно удар на Перейра мина встрани от вратата на германския вратар. Добрият период за Уотфорд завърши с още едно спасяване на Лено.

След като пропуснаха възможностите си, гостите получиха два гола в рамките на две минути. Влезлият като резерва Алекс Иуоби прати бърза топка към Лаказет в наказателното поле. Французинът не успя да играе с нея, но Каткарт я заби в собствената си мрежа и Арсенал повече. Секунди по-късно двойно между Иуоби и Лаказет завърши с подаване към Йозил. Германецът, който бе незабележим през цялата среща, засече топката и подсигури успеха на “артилеристите”.

АРСЕНАЛ - УОТФОРД 2:0
1:0 - Каткарт (81-авт)
2:0 - Йозил (83)