Евертън съсипа Фулъм за едно полувреме

Тимът на Евертън се наложи с 3:0 на своя стадион “Гудисън Парк” над Фулъм в мач от 7-ия кръг на английската Висша лига. Исландският халф Гилфи Сигурдсон (56, 89) и турският нападател Дженк Тосун (66) отбелязаха головете за “карамелите”. С този успех ливърпулци се изкачиха на 11-о място в класирането с 9 точки, докато “котиджърс” заемат 16-а позиция с 5 точки. Фулъм вече в 4 поредни мача в Премиър Лийг няма победа, а Евертън пък прекъсна серията си от 4 поредни срещи без победа в първенството.

В самия край на първото полувреме младият Райън Сесеньон уцели греда и пропусна прекрасен шанс за гол за лондончани. Сигурдсон пък можеше да изведе ливърпулци напред още в 52-ата минута, но пропусна дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Денис Одой срещу Доминик Калвърт-Люин. Исландецът уцели греда от бялата точка и резултатът остана непроменен, но само за кратко.

В 56-ата минута Сигурдсон се реваншира по най-добрия начин за пропуснатата преди малко дузпа и с много прецизен фалцов изстрел от границата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на стража Маркус Бетинели.

Десет минути по-късно Дженк Тосун бе точен за 2:0 с удар с глава след асистенция на Тио Уолкот. Минута преди края Сигурдсон оформи класическата победа на “карамелите” с второто си попадение в срещата.