Рома ликува, бивш лациал наказа "орлите" в битката за Вечния град (видео + галерия)

Отборът на Рома надви Лацио с 3:1 в дербито на Рим от 7-ия кръг на италианската Серия "А". Двата тима предложиха на зрителите на "Олимпико" във Вечния град интересен мач, в който първият удар бе нанесен от "джалоросите" в самия край на първата част. В 45-ата минута Лоренцо Пелегрини с пета даде аванс на Рома в резултата след неразбирателство в защитата на "орлите" и разбъркване пред вратата на Лацио. Пелегрини бе сменил няколко минути преди това получилия травма Хавиер Пасторе. В 67-ата минута Чиро Имобиле изравни, наказвайки грешка на Федерико Фасио. В 71-ата минута бившият играч на Лацио Александър Коларов от фаул бе точен за 2:1 за Рома. В 86-ата минута Фасио изкупи "греха" си, като реализира трето попадение за Рома. Така "вълците" временно се изкачиха на пето място в класирането с вече 11 точки, а "орлите" са четвърти с 12.
Наставникът на “вълците” Еузебио Ди Франческо бе гласувал доверие на Стефан Ел Шаарауи, Алесандро Флоренци и Един Джеко в атака, като тримата бяха активно подпомагани от Хавиер Пасторе във формация 4-2-3-1. Старши треньорът на Лацио Симоне Индзаги пък заложи на схема 3-5-1-1, като се Луис Алберто и Чиро Имобиле бяха основните заплахи за вратата на Робин Олсен.
В началото на мача Стефан Ел Шаарауи навлезе в наказателното поле на Лацио, но бе блокиран много добре от бранител на “орлите”. В 12-ата минута пък Луис Алберто получи пас отляво от Сенад Лулич и получи шанс да стреля от много добра позиция, но намерилият място в стартовия състав на Рома Давиде Сантон успя да го блокира. Малко след това Чиро Имобиле стреля опасно от воле, но топката се отклони от тялото на играч на “вълците” и излезе в ъглов удар.
В 23-ата минута Един Джеко пропусна най-добрата възможност за гол от началото на мача. Пред босненския нападател на “джалоросите” се откри шанс да стреля от прекрасна позиция в наказателното поле на “орлите”, но стражът Томас Стракоша се намеси блестящо и спаси.
Лацио отговори с хубав удар на Имобиле в 25-ата минута, но Олсен се намеси отлично и изби в корнер. Следващият интересен момент пък бе пред вратата на Стракоша, като след бърза контраатака на Рома Алесандро Флоренци в последния момент бе блокиран. Веднага след това “вълците” изпълниха ъглов удар и сантиметри не достигнаха на Даниеле Де Роси да изненада противника и да изведе Рома напред.
В 37-ата минута Ди Франческо бе принуден да извърши непланирана смяна, тъй като контузия получи Хавиер Пастори и аржентинецът напусна игрището, а на негово място влезе Лоренцо Пелегрини.
В края на първото полувреме “вълците” успяха да изненадат съперника си и излязоха напред в резултата. Автор на попадението стана Пелегрини, който наказа грешка в защитата на лациалите и с пета насочи топката в празната врата.
Десет минути след паузата Имобиле тества Олсен с удар от относително близко разстояние, а шведският страж бе на мястото си и спаси. Две минути по-късно пък Джеко опита далечен изстрел, който бе мощен, но пък недостатъчно точен.
В 67-ата минута грешка на Федерико Фасио позволи на Имобиле да се озове в добра позиция за гол и нападателят на Лацио бе безпощаден - с прецизен изстрел по земя той изпрати топката в долния десен ъгъл на Олсен - 1:1.
“Вълците” обаче си върнаха аванса от едни гол в резултата много бързо. В 71-ата минута “джалоросите” получиха шанс за изстрел от фаул от дъгата на наказателното поле и бившият играч на Лацио Александър Коларов бе безмилостен - 2:1 за Рома.
В 77-ата минута Ел Шаарауи се озова в отлична позиция пред вратата на Стракоша, но топката му бе избита в решаващ момент от бранител.
Само две минути след гола на Фасио току-що появилият се в състава на Лацио Фелипе Кайседо можеше много бързо да върне интригата, но стреля неточно от съвсем нелоша позиция. Това бе и последният интересен момент в мача и Рома се поздрави с втора поредна победа на "Олимпико", като сложи край на серията от 4 поредни шампионатни победи на градския си съперник.