Кризата в Ман Юнайтед се задълбочи след поражение от Уест Хам (видео)

Манчестър Юнайтед допусна пореден провал от началото на сезона, след като загуби с 1:3 при гостуването си на Уест Хам. “Чуковете” изиграха много силен мач, но и съперникът им бе далеч от най-доброто си представяне.

Лондончани водеха с 2:0 на почивката с известна доза късмет. Фелипе Андерсон откри след подаване на Сабалета, който бе в засада, когато получи топката. В края на полувремето удар на Ярмоленко се отби в тялото на Линдельоф, промени посоката на топката и резултатът стана 2:0. Влезлият като резерва Маркъс Рашфорд върна надеждите на гостите с попадение в 71-ата минута, но Марко Арнаутович отбеляза трети гол за домакините три минути по-късно.

Така Ман Юнайтед остана с 10 точки след първите седем кръга. По-малко точки на този етап от сезона тимът е имал за последно през 1990 г. Подемът на Уест Хам пък продължава след втората победа в последните три мача.

Уест Хам започна на много високо темпо двубоя срещу Манчестър Юнайтед. "Чуковете" натиснаха от началото и още в петата минута поведоха. Пабло Сабалета бе изведен отлично отдясно зад гърба на Люк Шоу. При подаването аржентинецът, макар и с малко, бе в засада. Сабалета напредна и с ниско, остро подаване намери Фелипе Андерсон в наказателното поле, а бившият играч на Лацио технично насочи с пета топката покрай Де Хеа. Привлеченият през лятото бразилец играе много силно от началото на сезона, а днес отбеляза първия си гол за лондончани.

“Червените дяволи” имаха сериозни проблеми и лесно позволяваха на съперника на организира атаките си. Една от причините бе промяната в схемата, като Мактоминей играеше като централен защитник в тройка със Смолинг и Линдельоф. Постепенно гостите започнаха да се ориентират малко по-добре и изнесоха играта. В 23-ата минута те бяха близо до изравняване. Центриране на Ашли Йънг бе засечено с глава от Лукаку, а топката се удари в гредата. Белгийският нападател за малко да получи подарък малко по-късно, когато Диоп падна, но в последния момент успя да изчисти.
Темпото поспадна за известен период преди събията да придобият ново развитие преди почивката. В 39-ата минута Моуриньо бе бесен на тъчлинията, след като Мактоминей бе повален от Масуаку в наказателното поле. Две минути преди края на полувремето Уест Хам удвои аванса си с голяма доза късмет. Силен удар на Ярмоленко се отби в тялото на Линдельоф и не остави шансове на Де Хеа.

Моуриньо реши да не прави промени на почивката и започна второто полувреме със същата схема. Юнайтед правеше опити да вземе контрол върху случващото се на терена, но в атаките на тима липсваха идеи, а и се допускаха прекалено много грешки. Промяната дойде в 57-ата минута, когато на терена се появи Рашфорд на мястото на Линдельоф. След влизането на английския национал “червените дяволи” изглеждаха далеч по-офанзивно настроени и започнаха да притискат съперника.

Атаките на Ман Юнайтед станаха по-опасни и Фабиански все по-често трябваше да се намесва. Вратарят направи отлично спасяване в 65-ата минута след удар с глава на Фелаини. Малко по-късно гостите стигнаха до гол и се върнаха в мача. След ъглов удар Рашфорд отклони великолепно топката с пета от въздуха и направи резултата 2:1.
Изнасянето на тима на Моуриньо в предни позиции оставяше доста пространства за контраатаки. Уест Хам на няколко пъти не успя да се възползва, като играчите грешаха при последното подаване. В 74-ата минута обаче Марк Нобъл изведе Арнаутович с подаване през центъра на защитата. Австрийският нападател бе изведен сам срещу Де Хеа и нямаше проблем да се разпише.

Попадението бе тежък удар за “червените дяволи” и спря устрема им, като до голяма степен осигури победата на домакините. Юнайтед не нападаше толкова агресивно до края, като стигна само до един далечен удар на Мактоминей, с който Фабиански се справи.

УЕСТ ХАМ - МАН ЮНАЙТЕД 3:1
1:0 - Фелипе Андерсон (5)
2:0 - Линдельоф (43-авт)
2:1 - Рашфорд (71)
3:1 - Арнаутович (74)