Занев с асистенция, но Енисей остава на дъното

Уфа сложи край на серията си от 6 мача без победа в Премиер лигата и се наложи с 2:1 над новака Енисей в мач от 9-ия кръг. Петър Занев изведе гостите с капитанската лента и подаде за гола на Михаил Костюков, но отборът от Красноярск допусна трето поредно поражение е и на последното място с едва 5 точки. Толкова имаше и Уфа, но тимът на Сергей Томаров вече диша малко по-спокойно.

Двубоят на стадион "Нефтяник" беше равностоен, но домакините по-добре се възползваха от положенията си. В 35-ата минута те се озоваха в ролята на догонващи, а голяма заслуга за гола на Енисей имаше Занев. Българският национал проби по левия фланг и центрира към Костюков, който успя да преодолее Александър Беленов.

Уфа изравни в самото начало на втората част благодание на влезлия като резерва преди почивката Вячеслав Кротов. Младият нападател се възползва от подаване на Иван Пауревич и се разписа за 1:1. В 69-ата минута люксембургският халф на домакините Оливие Тил изпълни корнер, а любимецът не феновете на Уфа Силвестър Игбун изпревари Юрий Нестеренко и донесе трите точки на своя тим.

В следващия кръг Уфа ще гостува на Арсенал (Тула), а Енисей ще е домакин на Спартак (Москва).