Хичо и Урал показаха характер в несъстоялото се "българско" дерби (видео)

Урал победи с 2:1 Арсенал (Тула) в първия мач от съботната програма на руската Премиер лига. Николай Димитров беше титуляр за домакините, които направиха пълен обрат с два гола на резервата Андрей Панюков, а Георги Костадинов остана на пейката за Арсенал и така и не се появи в игра. Другият българин в състава на отбора от Тула - Михаил Аалександров, продължава да се възстановява от контузия.

Гостите навлязоха в доста добра форма след паузата за националните отбори и не загубиха нито един от последните си три мача в първенството. Освен това, "артилеристите" продължиха и за Купата на Русия, а срещу втородивизионния Сахалин съхраниха силите на повечето си титуляри. Урал търсеше задължителна победа, за да се отдалечи от опасната зона. До момента тимът от Екатеринбург изигра цели 5 домакински мача (най-много от всички) и спечели само един, а предстоящата серия от гостувания означаваше, че днес отборът на Дмитрий Парфьонов не трябва да допуска грешна стъпка.
"Оранжевите" започнаха активно и в 10-ата минута Владимир Илин стреля опасно с глава, но Артур Нигматулин изби в корнер. Николай Димитров беше най-дейният футболист на домакините и опита няколко центрираания, а в средата на полувремето фаулира грубо Резиуан Мирзов, но се размина без жълт картон.

В 25-ата минута Сергей Ткачов беше побутнат в наказателното поле от Марко Араторе, но контактът не беше достатъчен за дузпа. В 27-ата грешка на Сергей Бризгалов даде шанс на Лука Джорджевич да се разпише, но черногорецът не успя да преодолее Ярослав Годзюр. Топката обаче стана удобна за Ткачов и той даде преднина на Арсенал. Голмайсторът посвети попадението на съотборника си Игор Горбатенко, който загуби баща си.

До почивката имаше няколко интересни положения и пред двете врати, а след нея Урал започна да атакува с повече футболисти. Още в началото Бризгалов пропусна да изкупи вината си за гола, но се виждаше, че Урал намира слабите места в защитата на гостите. В 57-ата минута в игра се появи Андрей Панюков и малко по-късно нападателят засече подаване на другата резерва Отман Ел Кабир и вкара за 1:1.

След гола Арсенал се стремеше да задържа топката по-продължително, а в 75-ата минута Мирзов стреля силно от фаул, но Годзюр спаси. В 77-ата минута отново вратарят на Урал беше герой за тима си след удар на Джорджевич.

Домакините не се отказаха да преследват победата и стигнаха до нея отново благодарение на жокерите от пейката. В 84-ата минута Ел Кабир по перфектен начин намери Панюков и той донесе така важните 3 точки на Урал.

В класирането Урал е 9-и с 11 точки, а Арсенал заема 11-ото място с актив от 9 точки.