Лудогорец нанесе големи щети на Черно море и се настани на второ място (видео)

Лудогорец разби Черно море с 5:1 в двубой от 10-ия кръг на Първа професионална лига и по този начин се настани на второ място във временното класиране. Първото попадение бе дело на Вандерсон в 11-ата минута. В 47-ата Клаудио Кешерю удвои, а минута по-късно Димо Бакалов сложи точка на спора с първия си гол за "орлите" след завръщането си в Разград. Последваха още бурни минути. В 55-ата Ндонгала намали резултата, но в 62-ата минута Марселиньо попари надеждите на гостите с четвъти гол за "зелените". В 71-ата минута Кешерю отбеляза нов гол.
Силен мач за разградчани изигра Димо Бакалов, който освен че вкара гол, се отличи с цели три асистенции.
Лудогорец излезе напред в 11-ата минута, след атака като по учебник. Вандерсон пропусна топката, която попадна в краката на Клаудио Кешерю. Румънецът се завъртя и от трудна позиция майсторски върна жеста на своя съотборник. Бразилецът пое и с прецизен удар в далечния ъгъл не остави шанс за Георги Китанов - 1:0!
В 15-ата минута Кешерю изведе в коридор на голова позиция Густаво Кампаняро, но халфът не намери целта.
В 27-ата минута "моряците" можеше да изравнят, но късметът не ги покри, тъй като удар с глава на Радослав Василев срещна напречната греда. С това се изчерпаха интересните моменти през първото полувреме, но през вторите 45 минути шампионите се развихриха и нанесоха големи щети на своя опонент.
Лудогорец стартира ударно втората част и в рамките на две минути сложи точка на спора. В 47-ата минута Антон Недялков направи мощен пробив и подаде към Бакалов. Крилото центрира към Кешерю, който овладя, и с прецизен изстрел по земя опъна мрежата - 2:0!
Минута по-късно Бакалов отбеляза първия си гол за шампионите след завръщането си в Разград. Кешерю шутира под ъгъл, Китанов изби, но Бакалов не сбърка при добавката - 3:0!
В 55-ата минута Ндонгола намали на 3:1. Футболистът на "моряците" се разписа с глава след центриране от корнер.
Седем минути по-късно "зелените" попариха надеждите на гостите от Варна. Марселиньо отбеляза с удар по земя, след асистенция на Бакалов - 4:1!

Разградското торнадо продължи да вилнее. В 71-ата минута Кешерю покачи с топовен шут - 5:1! Преди това Радослав Василев пропусна да се разпише от няколко метра.

Минути преди края на мача Марселиньо не успя да отбележи сам срещу вратаря и пропусна да направи успеха на неговия тим още по-изразителен.