Байерн се сгромоляса в Берлин (видео)

Баварският колос Байерн (Мюнхен) се сгромоляса в Берлин, след като загуби с 0:2 от Херта в първия двубой от шестия кръг на Бундеслигата. Шампионът показа безлична игра и закономерно загуби срещу вдъхновените домакини. Резултатът откри Ведад Ибишевич в средата на първото полувреме от дузпа. Малко преди почивката Дуда прати Байерн в нокдаун, оказал се нокаут, с втори гол.
Берлинчани защитиха репутацията си на едни от най-неудобните съперници на баварския колос, като последните три мача помежду им завършиха без победител - 0:0, 2:2 и 1:1. За последно Херта победи Байерн в Берлин през 2009 година с резултат 2:1. Това беше втора поредна издънка за баварците след равенството 1:1 срещу Аугсбург у дома в предишния кръг. Двата тима се изравниха на върха в класирането с по 13 точки, но може да бъдат изместени от Борусия Дортмунд и Вердер Бремен, които са с мач по-малко.

Двубоят на "Олимпиящадион" започна с териториално преимущество на гостите, които създадоха няколко опасни положения пред вратата на Херта. В 15-ата минута баварците бяха близо до откриване на резултата след центриране от корнер на Хамес Родригес, но ударът на Жером Боатенг с глава мина встрани. Само три минути по-късно Франк Рибери напредна в наказателното поле и центрира към далечната греда, но този път Роберт Левандовски не успя да намери добре топката.

Противно на случващото се на терена Херта откри в 23-ата минута, след като Боатенг фаулира малко излишно Саломон Калу в наказателното поле и реферът Марко Фритц отсъди дузпа. Преди тази ситуация вратарят на Байерн Мануел Нойер показа световна класа като спаси отблизо удар с глава Ведад Ибишевич, който се зае с изпълнението на наказателния удер и не сбърка. Няколко минути по-късно домакините отново стигнаха до опасна ситуация, след като организираха бърза контраатака, но Кимих успя да изчисти топката преди да попадне в нападател на Херта.

В 38-ата минута Ариен Робен пропусна отлична възможност да изравни след прострелно центриране на Давид Алаба пред вратата. Увлечени напред, баварците забравиха за защитата и бяха наказани в самия край на полувремето, когато Ондрей Дуда засече в мрежата зад Мануел Нойер центриране отляво на Валентино Лазаро.

През втората част баварците се опитаха да променят негативния развой на мача, но усилията им не даваха резултат, което доведе до нервност и прибързаност в действията им. Футболистите на Байерн трудно пробиваха сгъстената защита на Херта и започнаха да опитват удари отдалеч, но така и не намираха очертанията на вратата. Смените на треньора Нико Ковач също не дадоха резултат. В 78-ата минута се стигна до куриозна ситуация в наказателното поле на Херта, в което се бяха събрали почти всички играчи на терена и на Франк Рибери му беше изключително трудно да отправи удар.
До края на мача Херта прие играта в своята половина, но футболистите от Мюнхен нямаха идея как да вкарат гол. Върхът на базсилието на баварците беше епизод от мача, в който Франк Рибери и Давид Алаба се сблъскаха в опит да достигнат първи до топката. В самия край на добавеното време пък Нойер, който беше излязъл напред, спаси тима си от трето попадение, след като спря една изстреляна отдалеч топка към вратата му. Така Байерн записа първа загуба за сезона, а представянето на отбора на терена вече притеснява и най-верните му фенове.