Левски Лукойл отпадна от Шампионската лига

Отборът на Левски Лукойл загуби при визитата си във Финландия на местния Карху със 79:88 (12:20; 19:16; 19:23; 29:29) в мач №2 от втория квалификационен кръг на баскетболната Шампионска лига и отпадна от надпреварата, след като в началото на тази седмица възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха и в мач №1, който се игра в София.

Патрик Рембърт беше най-резултатен за столичани – 22 точки, Калоян Иванов добави 13 точки, Миливое Мийович и Христо Захариев вкараха по 12 точки, а Божидар Аврамов приключи с 11 точки.

Дърел Симънс вкара 22 точки за домакините, а Майкъл Мосер приключи с 18 точки.

Първите три минути на двубоя преминаха равностойно, като играта вървеше кош за кош и резултатът бе равен 5:5. Последваха силни минути за домакините от Финландия, които успяха да отворят преднина от 7-8 точки, която се запази и до края на първата четвърт – 20:12 в полза на Карху.

В началото на втория период баскетболистите на Левски опитаха да стопят изоставането си, но продължиха да допускат поредица от грешки, които в крайна сметка имаха обратен ефект и домакините стигнаха до двуцифрен аванс – 34:23 при малко под три минути до почивката. Едва в оставащите 2:42 минути до края на първото полувреме момчетата на Константин Папазов загатнаха за истинските си възможности, като над всички беше Божидар Аврамов, който отбеляза 7 точки и помогна на Левски Лукойл да стопи изоставането си до само пет точки – 31:36 след 20 минути игра.

Българският шампион стартира силно третия период и се доближи само на точка от съперника – 37:38 след точни стрелби на Мийович и Рембърт, но след това „сините“ отново се пропукаха и позволиха на съперника да възстанови крехката си преднина.

След 30 минути Карху водеше с девет – 59:50, като в заключителната четвърт домакините няма особени проблеми да задържат лидерството, което им донесе победата в този двубой и класиране в следващия кръг на Шампионската лига по баскетбол – 88:79.

Карху – Левски Лукойл 88:79 (20:12; 16:19; 23:19; 29:29)

Карху: Абиф 13, Е.Инамаа, Лайхонен 4, Сингълтън, Съмърс 22 (Ярви 11; Мосер 18, Нисканен, Роже 14; Сарчевич 6)

Левски Лукойл: Аврамов 11, Д.Иванов 5, Мийович 12, Рембърт 22, Захариев 12 (К.Иванов 13, Маравич 2, Робинсън, Великов 2)