Австралия се класира за полуфинал на СП по баскетбол за жени след бой над Китай

Световният шампион по баскетбол за жени за 2006 година Австралия се класира за полуфиналите на планетарния шампионат, който се провежда в момента в Испания. Във втората четвъртфинална среща за деня в Сан Кристобал австралийките се наложиха с 83:42 (24:7, 18:11, 19:16, 22:8) над Китай. Баскетболистките на Санди Брондейо решиха всичко още през първото полувреме, когато натрупаха непреодолим аванс от 24 точки. Въпреки големия си аванс обаче, Австралия не намали по никакъв начин темпото на игра през вторите 20 минути и закономерно се поздрави с разгромна победа.

Най-резултатна за Австралия в мача бе централната нападателка Лиз Кембидж с 20 точки, а още 16 прибави Бек Алън. За Китай само една състезателка завърши с двуцифрен актив. Това бе Юежу Ли, която реализира 12 точки. В полуфиналите в събота Австралия ще играе с победителя от мача между Канада и Испания, който е по-късно тази вечер. По-рано днес място на полуфиналите намери и тимът на САЩ, който победи със 71:40 Нигерия.