Мария Мицова стартира с победа на турнир по бадминтон в Бърно

Мария Мицова стартира с победа на международния турнир по бадминтон в чешкия град Бърно с награден фонд 25 хиляди долара. 22-годишната българка победи рускинята Наталия Перминова с 21:13, 8:3 и отказ на съперничката й заради болки във врата след 19 минути игра. Мицова изигра отличен първи гейм, в който поведе с 11:4 и до края доминираше. Във втората част българката също започна силно, а при 8:3 в нейна полза рускинята отказа да продължи мача.

За Мария Мицова това е едва второ участие на международен турнир след претърпяна операция на двата крака. Тя побеждава Перминова за първи път от две срещи между двете до момента. Във втория кръг по-късно днес Мицова, която е с личен треньор Орлин Цветанов, ще играе срещу състезаващата се за Израел рускиня Ксения Поликарпова, която е седма поставена.

Даниел Николов отпадна в първия кръг на основната схема след загуба от номер 5 Тома Руксел от Франция с 11:21, 18:21 за 30 минути. Французинът спечели лесно първия гейм, но във втората част Николов имаше аванс от 11:8. Българинът изоставаше само с точка 18:19, след което Руксел взе две поредни точки и затвори мача. Вчера 20-годишният Николов постигна три поредни победи в квалификациите и се класира за основната схема. По-късно днес на двойки мъже Пейо Бойчинов и Иван Панев ще играят срещу датчаните Йепе Бай и Микел Микелсен.