Отборът на САЩ е първият полуфиналист на Световното за жени

Защитаващият титлата си отбор на САЩ се класира за полуфиналите на световното първенство по баскетбол за жени, което се провежда в Испания. В първа среща от четвъртфиналите американките се наложиха убедително над състава на Нигерия със 71:40 (9:17, 18:6, 19:12, 25:5), но победата не дойде никак лесно.

През първото полувреме звездната селекция на САЩ имаше много сериозни затруднения най-вече в атака, като в началото на втората четвърт Нигерия водеше с 20:11. Световните шампионки поведоха за първи път в резултата едва 2:04 минути преди края на първото полувреме, когато тройка на Бриана Стюърт им позволи да дръпнат с 24:23. Jова се оказа и преломният момент в мача, тъй като до края му Нигерия не бе в състояние да поведе отново, а разликата не спря да се увеличава, за да достигне внушителните 31 точки в края.

Най-резултатна за победителките от САЩ бе Стюърт с 19 точки, а с 11 завърши А'Джа Уилсън. За Нигерия Евелин Ахатор и Езин Жозефин Калу реализираха по 8 точки.

В полуфиналите в събота САЩ ще играе с победителя от мача между Франция и Белгия, а по-късно днес са и другите два четвъртфинала, в които Канада ще срещне Франция, а Австралия - Китай.