Пьотр Несторов и Катерина Димитрова се класираха за "Мастърс" турнири в Италия

Пьотр Нестеров от тенис клуб "Черно море Елит", гр.Варна до 16 г. и Катерина Димитрова от "Локо 98", гр.Пловдив до 14 г. се класираха за Мастърс турнирите в Реджо ди Калабрия (Италия). Родните ни таланти ще премерят сили с най-добрите осем в Европа. Надпреварата ще се проведе от 5-ти до 7-ми октомври и в нея ще вземат участие осемте най-добри при юношите и девойките до 14 и до 16 годишна възраст.

Национален треньор на българите за състезанието е Кристиян Илиев. През тази година Нестеров спечели три титли от турнири на Тенис Европа. Пьотр триумфира на турнира до 16 год. от първа категория в Сараево (Босна и Херцеговина) и в надпреварите от втора категория в Лида (Беларус) и Панчево (Сърбия). Нестеров е част от групата млади родни тенисисти подпомагани от „Sport Depot".

През тази година БФТенис и Sport Depot подписаха договор за подкрепа на най-добрите български таланти. Катерина Димитрова ТК "Локо 98", гр.Пловдив спечели две титли на турнири от първа категория до 14 г. и 16 г. в Регенсбург (Германия). Турнирите от висока категория в България на ТК „Дема“ до 16 г. и в Албена до 14 г. също помогнаха за доброто класиране на родните таланти. По традиция БФТенис обезпечава участието на всичките класирали сe български участници на Мастърс турнира на Тенис Европа.

На „Мастърс" турнира в Реджо Калабрия (Италия) през миналата година, Антъни Генов TK "Авеню", гр.Бургас спечели второ място при юношите до 16 годишна възраст. При девойките до 14 год. Дария Радулова TK "Августа Траяна", гр.Стара Загора завоюва престижното пето място.