Бетис пое нагоре в класирането

Отборът на Бетис се върна на победния път след две поредни равенства в Примера дивисион. Тимът от Севиля победи с 1:0 като гост Жирона в среща от шестия кръг и се изкачи на осмото място с девет точки. В предишния кръг Бетис завърши у дома 2:2 с Атлетик Билбао, като изоставаше с 0:2 в резултата.
Успехът за андалусийците, които са с най-лошата атака в шампионата до този момент, донесе Лорен Морон в 64-ата минута, който се възползва от центриране на младежкия национал на Испания Франсис Гереро. Победата бе напълно заслужена за гостите, които доминираха през първото полувреме, но Франсис Гереро и Риад Будебуз нямаха шанс. Преди да отбележи, Лорен Морон също се размина с гол.
След като получиха гол, каталунците се опитаха да стигнат поне до изравняване. Удар на Кристиан Стуани срещна гредата, а в края на мача вратарят на Бетис Пау Лопес  спаси трите точки за тима си.