Монтана 2003 спечели Суперкупата срещу Берое насред Стара Загора

Шампионът Монтана 2003 спечели суперкупата на България по баскетбол за жени, след като победи със 73:71 Берое (Стара Загора) в зала "Триадица". Старозагорките започнаха отлично мача, след като спечелиха първите седем точки след тройка на Карина Константинова и кошове на Габриела Николова и Радослава Бъчварова.
Монтана обаче изравни до 18:18 в края на първата четвъртина, а на полувремето Берое водеше с една точка при 41:40 след нова пропиляна солидна преднина. Двата отбора си размениха по няколко пъти преднината в третата четвъртина, а малко преди нейния край Берое дръпна с пет точки, които бяха съкратени до три след точни изстрели на Димана Георгиева от бялата линия.
Христина Иванова изравни резултата при 65:65 в последната част, а нейни последователни кошове донесоха четири точки преднина за Монтана. Теодора Динева намали на 71:73 цели 3:22 минути преди края, но до сирената нямаше повече кошове и Монтана спечели суперкупата на България. Иванова и Георгиева завършиха с по 20 точки за Монтана, а Динева отбеляза 19 за Берое.