Меси изгубил цели 28 топки на "Бутарке"

Отборът на Барселона игра на ниво през първото полувреме срещу Леганес, а след почивката се срина. Лионел Меси действа силно през първата част, а след това разочарова. Преди паузата Лео и Филипе Коутиньо комбинираха добре и изработиха гол в 12-ата минута. Аржентинецът удари греда и създаде още няколко опасни положения пред вратата на Иван Куеяр.
След ледения душ в 52-ата и 53-ата минути играта на каталунците се преобрази. Статистиката на AS отчете, че Меси е загубил цели 28 топки по време на целия, повече от всеки друг. Серхио Бускетс също действа несъсредоточено и му бяха отнети цели 16 топки, колкото и на Коутиньо.
В топ 5 са още Сержи Роберто с 12 загубени топки и Усман Дембеле. Съставът на Маурицио Пелегрини отправи повече точни удара от своя съперник - 6:5, въпреки че “лос пепинерос” владееха кълбото в едва 22,5% от игровото време.