Трябваше ли Пянич да бъде изгонен?

След изиграването на голяма част от срещите от 6-ия кръг в Серия “А” се появиха нови полемиките относно съдийски решения. Късно снощи италианският шампион Ювентус победи Болоня с 2:0 след попадения на Пауло Дибала в 11-ата и Блес Матюиди в 16-ата минута.

Под сериозна критика е поставено решението на съдията Мариани, който показва жълт, а не червен картон на Миралем Пянич за доста грубо нарушение в 33-ата минута срещу Ладислав Крейчи. Босненският полузащитник настъпва тежко крака на футболиста на Болоня, за което е санкциониран само с жълт картон. Нарушението наподобява много влизането на Матиас Весино в краката на Марио Манджукич през изминалия сезон, когато Ювентус побеждава Интер като гост с 3:2, а уругвайският полузащитник е изгонен в самото начало на срещата.

Полемики създаде и третият гол на Наполи във вратата на Парма. При паса на Симоне Верди към Аркадиуш Милик Дрис Мертенс се намира в положение на засада, а топката преминава през него преди да достигне до поляка. В случая Мертенс влияе на играта, но попадението на Милик е зачетено и Наполи побеждава Парма с 3:0.

Интересен е и един епизод от срещата между Интер и Фиорентина, завършила с победа за “нерадзурите” с 2:1. Докато всички са обединени около това, че дузпа за Интер е трябвало да бъде отсъдена, то главният съдия Мацолени не показва втори жълт картон на Квадво Асамоа за закъсняло влизане в краката на Федерико Киеза.