Волов (Шумен) оглави класирането при юношите

В новото първенство в групата бяха включени отборите на Локомотив (Русе), Спортист 2011 (Генерал Тошево) и Черноломец 2017 (Попово). Вече се изиграха срещите от първите три кръга. Водещите отбори и от миналото първенство в досега играните срещи отново са начело в класирането. Волов (Шумен) е лидер в групата с три победи независимо къде играе – у дома или като гост. В сряда шуменци победиха като гост тима на Спортист 2011 (Генерал Тошево) с головете на Муса Кавунски (2) и Теодор Иванов.

Победа като домакин постигна тимът на Велики Преслав срещу гостите от Попово. Момчетата на футболния специалист Тодор Бекяров превъзхождаха противника си в двете полувремена, но головете паднаха през втората част – на два пъти точен бе Гюнер Кадриев. Хитрино не успя да победи гостите от Калиакра (Каварна). Мачът се игра на градския стадион Панайот Волов в Шумен поради започналата реконструкция на стадиона в Хитрино.

През първата част гостите вкараха два бързи гола чрез Владимир Бонев и Николай Димитров. През втората част обаче момчетата на треньора Николай Кръстев взеха инициативата в последните 20 минути и едва не обърнаха мача в своя полза. Най-напред Хюсеин Ферад намали преднината на гостите – 1:2, а влезлият като резерва Емре Кенан възстанови равенството.

В последните 5 минути на два пъти Емре Кенан беше изведен в наказателното поле на гостите, но прибързаните му действия лишиха Хитрино от победата. На два пъти и гредата помогна на вратаря Димитър Павлов (Калиакра) за крайното 2:2.