Уест Хам наниза осем на слабаци

Елитният Уест Хам се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия, след като разгроми с 8:0 Макълсфийлд в Лондон. Това бе най-голямата победа на “чуковете” от 1983 година насам като цифрово изражение.

Уест Хам взе инициативата от първата минута, но успя да организира първата си опасна атака едва след половин час игра, когато Микейл Антонио откри. В 32-ата минута гостите получиха втори гол в мрежата си, дело на Робърт Снодграс. До края на полувремето за домакините се разписа и Лукас Перес с удар от въздуха. След почивката “чуковете” се развихриха и вкараха още  пет попадения. Раян Фредерикс в 51-ата минута отбеляза първия си гол от 4,5 години насам, а докрая вратарят на Макълсфийлд беше огорчен още от Анджело Огбона (54), Снодграс (60) и дебютантът Грейди Диангана (67,82).
В друг мач от същата фаза на надпреварата Нотингам Форест победи Стоук Сити с 3:2 и също продължава напред. Бен Озбърн откри за домакините в 19-ата минута, а Дарил Мърфи удвои в 40-ата. Пет минути след подновяването на играта Джо Лолей направи аванса на домакините още по-солиден.
Резервата Беник Афобе върна Стоук Сити в мача след един час игра, а за домакините последният четвърт час беше много тежък. В 76-ата минута Диого Гонсалвеш получи червен картон. Шест минути по-късно скандалният нападател Саидо Берахино намали на 2:3, но гостите не успяха да стигнат до нещо повече. Така Нотингам Форест се класира за четвъртия кръг на турнира за първи път от 2004 година насам.