ПСЖ няма спирка - 7 от 7

Макар да са изминали едва седем кръга началото на шампионата на Франция отборът на Пари Сен Жермен крачи уверено към нова титла. Парижани записаха седма поредна победа от началото на първенството в Лига 1 и вече имат преднина от осем точки на върха. Парижани победиха с 4:1 Реймс. Единсон Кавани се разписа на два пъти, а по един гол добавоха Неймар и Тома Моние. За гостите точен бе Шавие Шавалерин. На трибуните пък беше баскетболната легенда Майкъл Джордан.

Изненадващо гостите откриха резултата още във втората минута. Шавалерин получи топката на границата на наказателното поле и с плътен удар прониза Джанлуиджи Буфон. Радостта на Реймс обаче бе кратка. В петата минута Кавани пое топката на границата на наказателното поле и технично прехвърли вратаря Едуардо Менди. В 24-ата минута домакните получиха право да изпълнят дузпа, след като авторът на първия гол бе спънат в наказателното поле. Зад топката застана Неймар и даде преднина на тима си. В самия край на първата част Кавани отбеляза втория си гол в срещата. При едно центрирне от фал стражът на Реймс не успя да хване добре топката и уругваецът без да се бави я прати в мрежата от малък ъгъл.

В 55-ата минута резултатът вече е беше 4:1. Многоходова атака прати резервата Моние на чиста позиция, който с десния крак завърши атаката с гол. Това бе поредният гол на десния бек през този сезон. Постепенно темпото на игра спадна, след като парижани предпочетоха да запазят сили за следващите си мачове.

В класирането ПСЖ вече има 21 точки и явно и тази година въпросът ще е не дали а кога тимът ще вземе титлата. Реймс от своя страна е на 14-о място с осем точки.