Дортмунд изригна с резултат и напомни на Байерн, че нищо не е сигурно (видео)

Борусия (Дортмунд) зарадва привържениците си с още един силен мач, в който унижи Нюрнберг със 7:0 на “Сигнал Идуна Парк” в двубой от петия кръг на Бундеслигата. Така “жълто-черните” пак са на второто място и продължават да нямат загуба, с което могат да се похвалят още само Байерн (Мюнхен) и Вердер (Бремен). Няма как отличната форма и този резултат да не върнат надеждите сред феновете, че вестфалци могат да бъдат конкуренция на шампионите от Бавария. Разликата в момента е само 2 точки.

Дебютни голове за тима реализираха Мануел Аканжи, Якоб Бруун Ларсен и Ашраф Хакими. За последния това беше първи мач за Борусия след идването му под наем от Реал Мадрид. Над всички обаче пак беше Марко Ройс, който се отчете с два гола и една асистенция. Последните две попадения бяха забити от резервите Джейсън Санчо и Юлиан Вайгъл.

Борусия поведе в 9-ата минута, когато Кристиан Пулишич проби и подаде към Ларсен, след което 20-годишният датчанин технично насочи кълбото в ъгъла за 1:0. В 32-ата Ройс направи 2:0 с далечен изстрел и рикошет в тялото на Георг Марграйтер.

Четири минути след началото на второто полувреме Ройс подаде на Хакими, който пробяга целия терен и след това хладнокръвно заби топката в мрежата за 3:0.

В 58-ата Ларсен и Ройс си размениха пасове, след което германският национал покачи на 4:0, а в 74-ата централният защитник Аканжи демонстрира учудваща техника в наказателното поле и допълнително отчая гостите с пети гол. В 85-ата появилият се като смяна Джейдън Санчо увеличи на 6:0, но и това не беше всичк. В 88-ата Вайгъл също стигна до гол, като и този път по пътя си към целта кълбото се отби у Марграйтер, който имаше този малшанс и при второто попадение.

За Нюрнберг като титуляр излезе бившият футболист на Лудогорец Вирджил Мисиджан. Този път той игра като централен нападател, но нямаше с какво да попречи на домакините.

Отборът на Люсиен Фавър продължа напред с домакинства на Байер (Леверкузен) за първенство и на Монако в Шампионската лига.

Нюрнберг е с 5 точки към момента и през идния уикенд ще има шанс да увеличи актива си в сблъсъка с другия новак Фортуна Дюселдорф.