Марсилия се добра до победата в последната минута (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия стигна до драматична победа с 3:2 над Страсбург в мач от седмия кръг на Лига 1. Срещата мина през доста обрати, но в 90-ата минута успехът бе за домакините. Кени Лала откри резултата за тима от Източна Франция в 27-ата минута след пас на Бенжамен Корне. В края на полувремето обаче ОМ стигна до бърз обрат - Димитри Пайе от дузпа и Морган Сансон бяха точни.

В 53-ата минута Марсилия остана с човек по-малко, тъй като Жордан Амави получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Лала. Гостите наложиха натиск, който им донесе успех в 89-ата минута, когато Нуно Да Коста направи 2:2. Радостта на елзасците обаче бе кратка, тъй като в даденото от съдията продължение Валер Жермен донесе успеха на ОМ с воле след пас на Хироки Сакай.

В класирането Марсилия заема трето място с 13 точки - колкото има и вторият Лион, но с по-лоша голова разлика. Страсбург от своя страна е 13-и с осем.