Лион мина през Дижон за едно полувреме

Отборът на Лион победи с 3:0 Дижон в мач от седмия междинен кръг на Лига 1. “Хлапетата” си свършиха работата още през първата част, когато паднаха и трите попадения. Новото попълнение Муса Дембеле се отчете с два бързи гола в рамките на само три минути. В 16-ата откри резултата, след като бе изведен на чиста позиция от Танги Ндомбеле. В 19-ата пък нападателят довкара с акробатично движение един избит от вратаря удар на Усем Ауар. В 35-ата минута пък Рафаел центрира отлично към Мартин Терие, който с глава вкара за 3:0.

През втората част двата тима имаха по няколко удобни положения за гол, но ново попадение така и не падна. В 66-ата минута Лион остана с човек по-малко, след като Люка Тусар получи втори жълт картон. В самия край на мача и домакините станаха с десет човека, след като Енцо Лойодис получи второ официално предупреждение.

В подреждането Лион се изкачи на втора позиция, след като се изравни с Лил и Олимпик Марсилия. Дижон от своя страна вече е десети с десет точки.