Реал Мадрид яде здрав пердах в Севиля и не се възползва от издънката на Барса (видео+галерия)

Европейският крал Реал Мадрид загуби шумно с 0:3 при гостуването си на Севиля в двубой от междинния шести кръг на Примера дивисион. Южняците разкъсаха "белите" през първото полувреме, отбелязвайки в 17-ата, 21-ата и 39-ата минути. Първите две попадения дойдоха от Андре Силва, а автор на третото беше Висам Бен Йедер. Така кралският тим не успя да се възползва от шокиращото поражение на Барселона от Леганес по-рано тази вечер. Двата тима продължават да имат равен брой точки, но вече не са толкова напред спрямо другите отбори в класирането.
Наставникът на европейския шампион Юлен Лопетеги заложи на наглед оптималното си нападетелно трио: Гарет Бейл, Карим Бензема и Марко Асенсио. Лука Модрич и Тони Кроос застанаха малко пред Каземиро, а Начо Фернандес се появи като десен защитник вместо Дани Карвахал. Пабло Мачин заложи на двама централни нападатели: Андре Силва и Висам Бен Йедер.
Момчетата на Пабло Мачин натиснаха в началото на двубоя. Още в 18-ата секунда имаше голова ситуация пред избрания да пази Тибо Куртоа. Пабло Сарабия даде чудесен пас зад гърба на защитата и се наложи белгийският вратар да избива в корнер. "Лос бланкос" действаха прибрано и чакаха своя шанс на контраатака. Севилци се настаниха в половината на съперника и заредиха корнери пред Куртоа. В осмата минута Бен Йедер стреля с глава, с което не затрудни стража на мадридчани. В 16-ата Бен Йедер овладя на гърди, замахна два пъти и след това шутира силно от 15 метра - над гредата.
Минута по-късно домакините откриха резултата. Марсело и Каземиро не комбинираха добре, Сарабия отне и подаде надясно към Хесус Навас, който извади топката ниско на първа греда и там Андре Силва стреля с първото докосване, насочвайки в близкия ъгъл - 1:0.
В 21-ата Севиля вкара втори гол. Андалуският тим организира показна контра след корнер пред вратата на Томаш Вацлик. Бен Йедер свърши прекрасна работа, запазвайки топката между двама и подавайки надясно към бързака Навас. Бившият испански национал напредна до наказателното поле и там реши да стреля, Куртоа изби, но на крака на Андре Силва, който насочи от 18 метра и имаше късмета, че топката попадна в мрежата въпреки усилията на Лука Модрич - 2:0.
Гостите от "Сантиаго Бернабеу" реагираха с брилянтен удар на Гарет Бейл в 23-ата минута. Уелската машина шутира от 23 метра, търсейки ниско близкия ъгъл, но нямаше късмет, тъй като топката нацели гредата. Атаката продължи и Бейл нанесе нов удар - с глава и малко по-далеч от целта. В 29-ата съдията даде добър авантаж и топката беше подадена към Бен Йедер в наказателното поле. Нападателят на "бяло-червените" избяга от вратата и след това беше надигран от Рафаел Варан.
В 31-ата Кроос реши да шутира от 25 метра и прати кълбото безопасно покрай гредата. Две минути по-късно халфовата линия на "белите" направи поредна грешка и позволи скоростна атака на домакините. Франко Васкес беше оставен в наказателното поле и стреля силно от 14 метра, за да тресне напречната греда.
В 39-ата Реал получи трети гол. Защитата на кастилци отново не се ориентира добре и позволи на Бен Йедер да изскочи абсолютно сам за висока топка. След корнер Бейл изчисти с глава към Мудо Васкес, който също игра с глава и подаде към изскочилия зад отбраната Бен Йедер. Нападателят сложи крак и с доста късмет наказа Куртоа, след като уцели топката с кората.
В края на полувремето мадридският състав създаде напрежение пред вратата на Вацлик. Във втората добавена минута стражът на "бланкирохос" не се намеси добре при опит да избие висока топка, но Бейл не се възползва и насочи над гредата. Като цяло Реал Мадрид игра много разсеяно, често губеше топката, оставяше много празни пространства и си изпати с цели три попадения.
В 53-ата Лука Модрич прати топката в мрежата след технично насочване в обратния ъгъл. Повторенията обаче показаха, че има тънка засада. След консултация с ВАР реферът отмени попадението и даде засада. В 56-ата пред хърватина отново се появи голова възможност. Най-добрият футболист в света според ФИФА насочи от 15 метра, но стражът изби.
Минута по-късно севилци изпуснаха да вкарат четвърти гол. Сарабия завъртя прекрасно топката от 19 метра, но Куртоа се прояви с класно избиване. В рамките на същата атака за малко не се стигна до автогол на "белите", а секунда по-късно жертвен шпагат спря устрема на Гилереме Арана на седем метра от голлинията.
В 59-ата Лопетеги направи двойна смяна, пускайки Мариано Диас и Лукас Васкес вместо Бензема и Начо. В 62-ата Бейл хитро тръгна зад центъра, надбяга защитник и излезе сам срещу вратаря. Уелсецът обаче трепна и позволи на вратаря да избие с ръка. В 73-ата минута Марсело получи контузия. Тъй като Реал беше направил и трите си смени, бразилецът се опита да продължи, но след няколко минути мъчение, седна на пейката и гостите трябваше да доиграят двубоя в намален състав.
В 80-ата "бланкирохос" организираха много добра контра, Андре Силва тръгна отдясно, не успя да подаде точно, но топката беше спряна за Мудо Васкес, който от пет метра насочи над гредата. До края Реал продължи да атакува, но обезкуражено. Каземиро на два пъти спря много опасни контри на домакините, при които резултатът можеше да набъбне.
Идната събота е голямото дерби на Мадрид срещу Атлетико и Реал се нуждае от голяма промяна. Битката за испанската столица е на "Сантиаго Бернабеу".