Наполи отнесе Парма преди голямата битка на "Алианц Стейдиъм" (видео)

Отборът на Наполи победи Парма с 3:0 в среща от 6-ия кръг на Серия "А". Попаденията за домакините реализираха Лоренцо Инсиние в 4-ата минута и Аркадиуш Милик на два пъти в 47-ата и 85-ата минута.
"Адзурите" търсеха пореден успех на "Сан Паоло", с който да затвърдят добрата си форма като домакин. Срещата започна силно за домакините от Неапол, които набързо достигнаха до гол чрез Лоренцо Инсиние. Нисичкият нападател на "адзурите" се възползва от неразчетена намеса на бранител на Парма, който не успя да изчисти центриране на Аркадиуш Милик по земя. Италианският национал бе останал непокрит на втора греда и вкара топката във вратата на Луиджи Сепе.

В 20-ата минута Наполи пропусна да удвои преднината си, след като Пьотър Зелински не се възползва от добра ситуацията пред вратата на Сепе. Изстрел на Инсиние бе париран от защитник в черно, като при последвалия рикошет топката достигна до свободния в наказателното поле Зиелински. Полякът пое кълбото и стреля силно, но изстрелът му прелетя над напречната греда.

В 32-ата минута Лоренцо Инсиние отново показа, че се намира в страхотна форма, като единствено левия страничен стълб на вратата зад Сепе попречи на италианеца да вкара втория си гол в срещата. Две минути по-късно силен изстрел на Аркадиуш Милик бе избит със сетни сили от Сепе в ъглов удар.

В 42-ата минута Марио Руи получи добър пас в наказателното поле, а португалецът стреля от движение. Ударът на левия краен защитник обаче бе спасен от Сепе.

Второто полувреме започна ударно за Наполи и само две минути след подновяването на играта "адзурите" достигнаха до втори гол чрез Аркадиуш Милик. Бърза контраатака с пас през центъра намери Инсиние, който подаде към Милик, а полякът с мощен изстрел в далечния ъгъл не остави никакви шансове на Сепе.

В 66-ата минута Зелински навлезе необезпокоявано към наказателното поле на гостите, но ударът му прелетя високо над вратата. Последваха минути, в които наставникът на Наполи направи смени в състава си, изваждайки от игра Лоренцо Инсиние и Пьотър Зелински. Това повлия на играта на партенопеите, които владееха топката, но не създава голови положения.

В 85-ата минута Аркадиуш Милик направи резултата за Наполи класически, възползвайки се от добро подаване по земя на Симоне Верди. Полският нападател бе позициониран добре на втора греда и не сбърка от близка дистанция. Така Наполи постигна важна победа и не допусна сериозно изоставане от шампиона Ювентус преди директния двубой между двата тима.
НАПОЛИ - ПАРМА 3:0
1:0 Инсиние (4')
2:0 Милик (47')
3:0 Милик (48')