Арсенал не допусна изненада срещу Брентфорд (видео + галерия)

Отборът на Арсенал се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата, след като победи с 3:1 на "Емиратс" тима от Чемпиъншип Брентфорд. Два гола за успеха на "артилеристите" отбеляза Дани Уелбек, а един добави Александре Лаказет. Гостите вкараха почетно чрез Алън Джъдж, който се разписа директно от пряк свободен удар.
Така Арсенал не допусна изненада срещу втородивизионния съперник, като любопитното е, че постигна първа победа над него от месец май 1947 година, когато се е изиграла последната среща помежду им. Тогава “артилеристите” печелят с 1:0 на “Грифин Парк” в двубой от елитната лига.
Арсенал бързо попари гостите, като откри резултата още в петата минута. Французинът Матео Гендузи центрира в наказателното поле, Дани Уелбек се извиси над всички и попари гостите. В 8-ата минута “артилеристите” бяха близо до удвояване на резултата, но усилията на Смит Роу се оказаха напразни. Постепенно Арсенал установи контрол над събитията на терена, като единствената възможност за гостите в тези минути си остана една ранна намеса на вратаря Бернд Лено.
В 18-ата минута Хенрик Мхитарян можеше да удвои аванса на Арсенал, но не успя да намери добре топката. Две минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, но те останаха неудовлетворени. Алекс Иуоби беше фаулиран от Жанвиер в наказателното поле, но реферът Майк Дийн остана безмълвен. Арбитърът явно позволяваше по-свободна игра, тъй като в средата на полувремено се задоволи само с устна забележка след нарушение срещу Гендузи, който беше повален от Дженарис.
В следващата минута обаче той показа първия си жълт картон, като негов носител стана Лихтщайнер, който повали Канос, който се опитваше да го преодолее по левия фланг. Малко по-късно играта беше за кратко прекъсната, тъй като двама играчи на Брентфорд се сблъскаха при опита си да спрат обещаваща атака на Арсенал. Футболистите на Брентфорд заиграха по-грубо с наближаването на края на полувремето, но това не им помогна особено. Десетина минути преди края на редовните 90 минути атака, започната от Мхитарян и преминала през Иуоби отляво, беше завършена от Уелбек, който отбеляза втория си гол в мача.
При този развой на мача, футболистите на Бренфорд вече нямаше какво да губят и можеха да погледнат по-смело към вратата на Лено, но сякаш им липсваха идеи за това. Играта продължи да се води пред вратата на гостите, като футболистите на Унай Емери уверено разиграваха. В края на полувремето Брентфорд се размина с трети гол след удар на Мхитарян, но топката беше изчистена.
Втората част започна така, както завърши първата - положение пред вратата на Брентфорд, но Жанвиер успя да изчисти в ъглов удар една насочена от Иуоби топка към Уелбек. В 54-ата минута Иуоби намери добре Смит Роу, който се възползва от пространството пред себе си и напредна, но не успя да завърши добре атаката, като прати топката над вратата.
В 58-ата минута Алън Джъдж намали резултата, след като се разписа във вратата с удар директно от пряк свободен удар. Две минути по-късно Брентфорд беше близо до изравнителен гол, но Канос прати топката над вратата. Арсенал се опита за отговори на предизвикателството, но гостите действаха много вдъхновено и не спираха да атакуват в опит да шокират един от фаворитите в турнира.
По-активната игра на гостите обаче изтощи физическите им сили и те постепенно намалиха оборотите. В края след комбинация между влезлите като резерви Ааарън Рамзи и Александре Лаказет Брентфорд едва не получи трети гол, но французинът стреля над вратата. Все пак Арсенал стигна до трети гол в добавеното време, когато Лаказет намери мрежата след пробив в уморената отбрана на Брентфорд. Това беше и финалният акорд в този сблъсък.
Арсенал - Брентфорд 3:1