"Местайя" отново не видя победа

Валенсия и Селта завършиха 1:1 в мач от междинния 6-и кръг в Ла Лига, а домакините остават един от двата отбора без победа до момента. Съставът на Марселино водеше до 82-ата минута с гол на Мичи Батшуай, но Яго Аспас отне радостта на феновете на "Местайя".

Валенсия завърши наравно в предишните си три мача. Селта стартира добре, но защитата на тима допусна общо 6 гола в двубоите срещу Жирона и Селта, което нямаше как да не безпокои старши треньора Антонио Мохамед.
През първото полувреме гостите бяха отборът, който по-продължително задържаше топката, а Валенсия разчиташе на скоростта на Родриго и Гонсало Гедес. Португалският национал беше най-острият футболист на "прилепите" и именно той изведе на добра позиция Батшуай, който спокойно откри резултата.

Карлос Солер и Хосе Гая пропуснаха да удвоят преднината на "лос че", а един от малкото опсни удари за гостите отправи Окай Йокушлу.

На почивката в игра за Селта се появи Пионе Систо, който беше доста активен, а това "зарази" и съотборниците му. Максимилиано Гомес се размина с гола в 73-ата минута, но в 82-ата Давид Жунка центрира от левия фланг към Аспас и той донесе точката на галисийци.

В класирането Селта е на 7-о място с 9 точки, а Валенсия има 5 от петте равенства и заема незавидната 15-а позиция.