Три от три за Дженоа у дома

Дженоа взе лесна победа срещу затъващия Киево, който през този сезон ще има големи трудности с оцеляването си в Серия "А". "Грифоните" се наложиха с 2:0 и записаха трети пореден успех на "Луиджи Ферарис", като се изкачиха в горната половина на класирането. "Летящите магаренца" пък са 19-и и още не познават вкуса на победата.

Головете за домакините отбелязаха Кшищоф Пятек в 42-ата минута и Горан Пандев в 54-ата. Тимът на Давиде Балардини пропусна доста положения след почивката, с които можеше да стигне до още по-разгромен резултат.

Пятек беше точен в 42-ата минута с 6-ото си попадение през сезона и вече е едноличен лидер в листата на стрелците. Голяма заслуга за гола имаше и Дарко Лазович, който направи великолепен пробив по левия фланг и подаде на съотборника си в наказателното поле.

В 54-ата минута защитата на Киево допусна сериозна грешка, топката се озова в Пандев и македонецът, с помощта и на лек рикошет, покачи на 2:0 за Дженоа.