Рома помете Фрозиноне, Пасторе отново вкара гол с пета (видео)

Тимът на Рома сложи карй на серията си от 4 мача без победа в Серия “А”. “Вълците” от Рим разгромиха на своя стадион “Олимпико” с 4:0 последния в класирането Фрозиноне. Дженгиз Юндер (2), Хавиер Пасторе (28), Стефан Ел Шаарауи (35) и Александър Коларов (87) отбелязаха по един гол за “джалоросите”, които събраха 8 точки и заемат 10-о място в подреждането. Фрозиноне остава с една точка на последната 20-а позиция.
Мачът започна отлично за домакините, които още във втората минута излязоха напред в резултата. Турското крило Дженгиз Юндер опъна мрежата зад Марко Спортиело с шут извън наказателното поле.

В 27-ата минута Патрик Шик удари греда за “вълците”, а само минута по-късно резултатът стана 2:0. След центриране на Давиде Сантон аржентинският офанзивен халф Хавиер Пасторе отбеляза втория си гол с пета този сезон. След като първо го направи срещу Аталанта (ВИЖТЕ ТУК), сега Пасторе повтори красивото изпълнение срещу Фрозиноне.

В 35-ата минута и Стефан Ел Шаарауи отбеляза гол. Футболистът с прякор Малкия фараон се възползва от хубав пробив отдясно на Юндер, който попаде на намиращия се почти на голлиинята Ел Шааруи и бившишят играч на Милан отбеляза един от най-лесните голове в кариерата си.
През второто полувреме футболистите на Еузебио Ди Франческо играха по-пестеливо, но в някои ситуации бяха близо до ново попадение. В 64-ата минута центриране-удар на Юндер срещна напречната греда, а малко след това резервата Николо Дзаниоло и Ел Шаарауи имаха шансове за гол, но до такъв не се стигна.
В 87-ата минута Александър Коларов оформи крайния резултат с мощен шут под напречната греда от близко разстояние. Сръбският ляв бек получи хубав пас от включилия се в игра през втората част младок Лука Пелегрини.

В самия край на двубоя Роман Чибса уцели греда след удар от фаул на Данило Содимо и резултатът остана непроменен, а Рома взе глътка въздух преди дербито с Лацио в събота.