Терзиев: В България не могат да издържат на нашия цикъл, Черно море е неприятен отбор

Защитникът на Лудогорец Георги Терзиев коментира днешния успех с 3:1 като гост на Несебър от турнира за Купата на България. Бранителят се разписа в 63-ата минута след центриране от ъглов удар, с което изведе  отбора си напред в резултата.

“Днешният мач беше изключително важен. Някои футболисти получиха почивка, на други пък се даде шанс. Поздравления за отбора на Несебър, който се стремеше да играе футбол. Доста често играем заедно на тренировка с Форстър. При гола стана меле, топката попадна в мен и резултатът е ясен. С годините нашият отбор свикна да играе мачове през два-три дни” започна Терзиев.

“Сигурен съм, че българските отбори не могат да издържат на нашия цикъл. Трудно бихме загубили точки, ако не играехме в такъв цикъл. Усещаме го след зимата, когато започваме да играем главно в българското първенство. Добре е да има доста мачове, за да могат да играят всички. Черно море е неприятен отбор. Може да загуби от всеки, но може и да победи всеки. Трябва да подходим отговорно и да вземем мача, за да не изоставаме с точките. Не е проблем, че Левски и ЦСКА са пред нас с точките. Нашата цел е да излезем от групата в Лига Европа, но ще видим през декември. Байер Леверкузен има огромна класа. Надявам се да се преборим с другите два отбора. Решение на треньора е дали ще играя. Всички тук са на много добро ниво”, завърши бранителят.