Пропадането на ЦСКА 1948 при Петков продължава - Ботев Пд се разходи за разгром до София (видео)

Главоломното пропадане на ЦСКА 1948 под ръководството на треньора Петко Петков продължи и днес. Това се случи след катастрофална домакинска загуба с 1:4 от Ботев (Пловдив) в 1/16-финален мач от турнира за Купата на България.

Резултата откри Серкан Юсеин още в 3-ата минута, а Андон Гущеров изравни четвърт час по-късно. Последваха два гола за пловдивчани чрез Лъчезар Балтанов (45,67), а един добави Стивън Петков (69).

Това бе най-малкото, с което се отърваха червените, които след 30-ата минута демонстрираха отчайващо слаб в техническо и тактическо отношение футбол, допълнен с много слаба физическа подготовка.

112 ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив)

Наставникът на домакините Петко Петков започна с доста странен състав. Червените излязоха с петима защитници и трима полузащитници с подчертано дефанзивни функции в лицето на Васев, Сандански и Димов. Атаката поведе крилото Гущеров, подпомаган от Томислав Павлов.

Изненадващо, дори когато губеше, Петков продължи да разчита на дефанзивната си тактика, а първите му две смени бяха да извади бековете Буров и Дяков, пускайки на техните места други крайни защитници - Слаев и Михайлов. Решенията му за пореден път показаха, че той едва ли е човекът, който може да осъществи големите амбиции на ЦСКА 1948, тъй като под негово ръководство има сериозно отстъпление дори от нивото, достигнато от предишния треньор Валентин Илиев.

Наставникът на Ботев Пд Николай Киров пък бе предприел известни промени в състава. На пейката останаха Йордан Минев, Диого, Лъчезар Балтанов и Стивън Петков. Последните двама бяха резерви и преди три дни срещу Лудогорец, но след днешното им влизане в игра отбелязаха цели три попадения.

Мачът започна ударно за Ботев, който вкара още в 3-ата минута. Тодор Неделев подаде към непокрития Серкан Юсеин и халфът без проблем реализира останал очи в очи с Вълков.

В 6-ата минута Добрев преодоля без проблем бранител на домакините и центрира опасно, но Апостол Попов изчисти в корнер.

Постепенно червените се окопитиха и на свой ред натиснаха своя съперник. По-активната им игра даде резултат в 19-ата минута. Гущеров разигра добре с Дяков, след което направи двойно подаване с Павлов, финтира Пиргов и след шут по земя с левия крак от 17 метра не остави шанс на Чворович - 1:1.

В 31-ата минута Ботев организира втората си опасна атака. Вутов пусна с пета към Неделев, който комбинира с Добрев. Младокът върна към своя капитан, който получи възможност да стреля от 17-18 метра, но ударът му не се получи и излезе в аут.

Само 120 секунди по-късно Гущеров излезе фронтално сам срещу вратаря след извеждащ пас, но реферите спряха головата атака със засада. От ТВ повторенията се видя, че по-скоро съдиите сбъркаха.

В 41-ата минута Филипов намери добре Неделев, който шутира силно под ъгъл, а ударът профуча над напречната греда.

До края на полувремето пловдивчани отново взеха инициативата и в 45-ата минута стигнаха до втори гол. Негов автор стана резервата Лъчезар Балтанов, който засече с глава центриране на Неделев от фаул, възползвайки се от поредно неразбирателство в червената отбрана, която през целия мач игра крайно несигурно и почти всяко центриране от която и да е точка на терена водеше до мелета. С много и то груби грешки се "отличи" капитанът Зюмбулев.

През второто полувреме на терена имаше един отбор и това бе този на Ботев. В 55-ата минута Неделев стреля, но Вълков изби в корнер. След неговото изпълнение Вутов прониза мрежата на ЦСКА 1948, но попадението правилно бе отменено поради засада.

Още тук някъде си пролича, че домакините са в много лошо техническо, тактическо и физическо състояние и головете в тяхната врата бяха въпрос на време. Така се стигна до 67-ата минута, в която Вутов събра няколко играчи в червено, които не успяха да го спрат. Последва центриране на задната греда към непокрития Балтанов и халфът вкара второто си попадение в този мач за 3:1.

Само 120 секунди по-късно грохналия отбор на ЦСКА 1948 инкасира четвърти гол. Негов автор стана Стивън Петков след страхотна бомба от 20 метра.

При този резултат Петков реши да извърши две смени. На местата на крайните бранители Буров и Дяков пусна резервните бекове Слаев и Михайлов. Това логично не промени нещата и канарчетата продължиха да доминират с дълго задържане на топката, а ЦСКА 1948 си стоеше в собствената половина. Въпреки това всеки набег на гостите представляваше неимоверна трудност да бъде спрян от неориентираната червена отбрана и домакините трябва да са благодарни, че не паднаха с по-голям резултат.

ЦСКА 1948 - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:4