Резервите на Лудогорец извоюваха място на 1/8-финал, младок впечатли с класно изпълнение (видео)

Отборът на Лудогорец се класира на 1/8-финал Купата на България след като се ноложи с 3:1 като гост на Несебър. Българският шампион игра с резервите. Първото попадение реализира Пюскюлю в 25-ата минута, а в 36-ата Жоао Пауло изравни. В 63-ата минута "орлите" стигнаха до пълен обрат чрез попадение на Георги Терзиев - 1:2! В 87-ата минута Джоди Лукоки опъна мрежата за 1:3. С основна заслуга за гола е талантът от школата на "зелените" Доминик Янков.
През първата част съдията не зачете гол на новото попълнение на Лудогорец - Махлангу, тъй като прецени, че има засада.

Лудогорец записа заслужена победа, тъй като доминираше през цялото игрово време.

"Орлите" създадоха първото си голово положение още в седмата минута. Жоао Пауло проби отдясно и сложи топката на главата на Димо Бакалов, който пропусна от 5-6 метра.

В 18-ата минута Махлангу подаде към Пауло. Нападателят преодоля на скорост играч на домакините и се озова сам срещу вратаря. Бразилецът стреля в обсега на стража Пацов, който изби с крак.

Четири минути по-късно Джоди Лукоки пропусна да изведе своя отбор напред, след като не успя да се разпише под ъгъл сам срещу вратаря.

Малко по-късно, след красиво изплетена атака, Лукас Саша изкочи на добра позиция за стрелба. Халфът обаче не успя да намери ъгъла на вратата. Резултатът остана непроменен, тъй като Пацов скочи и изби в корнер.
Противно на очакваното в 25-ата минута Несебър поведе. Пюскюлю реализира с глава, след центриране от корнер. Играчът надскочи с лекота неориентирания Форстър и заби топката в мрежата за 1:0.
Радостта на тима от Втора лига бе кратка. Българският шампион реагира като ужилен и още повече притисна своя опонент. В 36-ата минута Жоао Пауло изравни след самостоятелен пробив - 1:1! Преди да премине футболист на Несебър и вратаря, остана съмнение, че нападателят си пое топката с ръка. При същата атака обаче Кампаняро бе съборен в наказателното поле, но съдията не отсъди чиста дузпа.
През втората част статуквото остана непроменено. Лудогорец изцяло контролираше събитията на терена и непрестанно атакуваше. От своя страна пък Несебър показа, че може добре да се брани, но в крайна сметка не издържа на острите набези на своя опонент.
В 56-ата минута Жоао Пауло пропусна от чиста позиция.
В 63-ата минута Лудогорец стигна до пълен обрат. Георги Терзиев се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза красив гол за 1:2.

В 71-ата минута Цветомир Панов пропусна сам срещу вратаря. Бекът шутира към далечния ъгъл, но не намери целта.
В 87-ата минута Лудогорец вкара трети гол. Автор на попадението бе Джоди Лукоки, който се разписа отблизо. С основна заслуга за гола е талантът от школата на "зелените" - Доминик Янков. Младокът преодоля майсторски играч на домакините и подаде към Лукоки. За бързоногото крило не остана нищо друго освен да отбележи.

НЕСЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

1:0 Пюскюлю 25