Квитова и Кербер отпаднаха в третия кръг в Ухан

Двукратната шампионка Петра Квитова отпадна в третия кръг на турнира по тенис в Ухан (Китай) с награден фонд 2.746 милиона долара. Чехкинята, която защитава трофея си от миналата година, загуби с 6:3, 3:6, 6:3 от рускинята Анастасия Павлюченкова. За Павлюченкова това бе първа победа над играч от топ 5 на света от април месец насам, а двубоят продължи 2 часа и 15 минути. На четвъртфиналите Павлюченкова ще играе с австралийката Ашли Барти.

Барти, която през миналата година игра финал в Ухан, загубен от Квитова, се наложи със 7:5, 6:1 над германката Анжелик Кербер. Бившата водачка в световната ранглиста нямаше ден, като вкара едва 46 процента първи сервис и допусна цели 6 двойни грешки. За четвъртфиналите се класира и младата звезда на беларуския тенис Арина Сабаленка.

20-годишната Сабаленка победи с 6:3, 6:3 американката София Кенин и очаква в следващия кръг победителката от мача между Доминика Цибулкова (Словакия) и Дария Касаткина (Русия). В последния завършил мач до момента китайкатя Цян Ван надигра представителката на Австралия Дария Гаврилова със 7:5, 6:2. За място на полуфинала Ван ще играе с победилката от мача между поставената под номер 2 Каролине Возняцки (Дания) и олимпийската шампионка Моника Пуиг (Пуерто Рико).