Обвиниха сина на Шумахер, че печели заради фамилията си

Пилотът от академията на Ред Бул за млади пилоти Дан Тиктъм заяви, че титлата във Формула 3 му е била отнета, защото фамилията му не е Шумахер. Британецът водеше в генералното класиране за по-голямата част от сезона, но от началото на септември Мик Шумахер показва коренно различна форма и се превърна в новия лидер. Синът на седемкратния шампион във Формула 1 Михаел Шумахер спечели и трите състезания на немската "Нюрбургринг", както и две от състезанията на "Ред Бул Ринг" през изминалия уикенд. За разлика от него, Тиктъм взе в Австрия осмо, 17-о и четвърто място.

"Уикендът в Австрия не бе идеален. Не ме боли от загубата, нито завиждам. Уважавам много Мик, който трябваше да се справя с много тежки неща през изминалите няколко години. Не искам да кажа, че Мик изпозлва нелегални способи да побеждава, но скоростта му дойде отникъде. Не отричам, че имам какво да уча, но тези, които не са на пистата не знаят истината, защото не виждат данните на останалите състезатели. За съжаление водя битка, която знам, че ще загубя, защото моята фамилия не е Шумахер. Имах ужасен уикенд, отчасти вината бе моя, отчасти бе на тима, но това не променя факта, че титлата ми бе открадната", коментира Тиктъм.

До края на сезона във Формула 3 остават три състезания на немската писта "Хокенхайм", насрочени за уикенда 13 – 14 октомври. Тимът на Шумахер-младши Према вече спечели титлата при отборите. Мик е лидер при пилотите с 329 точки, следван от Тиктъм с 280 точки и Армстронг с 260 точки.