Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Интер погледна към челото в Серия А след втори пореден успех (видео)

Отборът на Интер погледна към челните места в Серия А, след като постигна втори пореден успех в шампионата. Тази вечер "нерадзурите" сломиха с 2:1 у дома Фиорентина и събраха 10 точки, колкото имат "виолетовите" и Сасуоло, което им отрежда петото място във временното класиране, в което води Ювентус с 15 точки.

Точен за домакините беше Мауро Икарди от дузпа в края на първото полувреме. В началото на втората част Федерико Киеза изравни за Фиорентина с третото си попадение от началото на сезона. Интер отново излезе напред чрез Данило Д'Амброзио в 77-ата минута.

Двубоят започна с много активна игра на домакините, които стигнаха до първото си сериозно положение в 12-ата минута, когато Антонио Кандрева отправи хубав, но неточен удар от границата на наказателното поле. В 18-ата минута удар на Перишич едва не попадна в мрежата зад стража на гостите Лафон. Две минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Д'Амброзио, но те останаха неуважени от рефера Паоло Мацолени.

Последва ново опасно положение пред вратата на Фиорентина, но Мауро Икарди не успя да засече прострелното центриране в наказателното поле. Фиорентина показа характер, като създаде опасност пред вратата на домакините, но вратарят Ханданович отрази удар отблизо на Джовани Симеоне, който беше изведен в наказателното поле очи в очи със стража на Интер. В 43-ата минута се стигна до използването на системата VAR за игра с ръка на Верету в наказателното поле. Зад топката застана капитанът на "нерадзурите" Мауро Икарди, който не сбърка и откри головата си сметка в калчото, а попадението му беше 11-о срещу Фиорентина.

Втората част започна с доста активни действия на гостите, които стигнаха до изравнително попадение в 53-ата минута, когато се разписа Федерико Киеза, чийто изстрел извън наказателното поле рикошира в играч на Интер преди да влети в мрежата зад Ханданович.

Минути по-късно късметът спаси Интер от ново попадение. Това стресна "нерадзурите", които отговориха с бърза атака, но Икарди не успя да достигне до топката. През второто полувреме играта се накъса от нарушения и направените от треньорите смени, като Фиорентина имаше определено надмощие над своя съперник, но така и не стигна до попадение. Противно на логиката обаче Интер стигна до гол след една контраатака, завършена от защитника Данило Д'Амброзио, който се възползва от асистенция на Икарди в наказателното поле в 77-ата минута

До края Интер уверено контролираше мача и опази аванса си, като постигна втори пореден успех в Серия А.

Интер - Фиорентина 2:1
1:0 Икарди (45) д.