Нефтохимик удари Черноморец и за Купата на аматьорската лига

Отборът на Нефтохимик елиминира Черноморец от надпреварата за Купата на Аматьорската футболна лига в първия кръг от областната фаза на турнира. На стадион Лазур „шейховете“ се наложиха с 3:1 над градския си съперник. Това бе вторият път от началото на състезателната година, в който „зеленият“ тим демонстрира абсолютното си превъзходство над „акулите“. В  първия кръг от първенството на Трета лига момчетата на Диян Петков победиха с 3:0 отбора на Радостин Кишишев.

В днешния мач за Купата резултатът бе открит в 15-та минута чрез Даниел Стоянов. Той засече центриране на Даниел Андреев и стреля по диагонал от  границата на наказателното поле, прехвърляйки вратаря на Черноморец – Владислав Тотев. След няколко минути Михаил Георгиев удвои аванса на „шейховете“ след добре развита многоходова атака.

Веднага след това гостите намалиха резултата. При грешка в центъра Жулиен Парушев напредна в наказателното поле и намери непокрития Лъчезар Иванов, който се разписа за 1:2. В 48-ма минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Стойко Иванов бе спънат в наказателното поле. От бялата точка Цветан Филипов бе безпогрешен, оформяйки крайното 3:1.

В следващия кръг от турнира Нефтохимик ще играе със Звезденбург. Срещата е предвидена за 3-ти октомври, сряда. В първенството на Югоизточната Трета лига пък за „шейховете“ предстои важно гостуване на един от  основните конкуренти за първото място – Марица /Пловдив/. Мачът е в събота /29.10/, от 17:00 ч.

Снимка: Пресслужба на Нефтохимик