Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Етър мина без проблеми през Ловеч

Отборът на Етър се класира за 1/8-финалите на Купата на България, след като победи с 2:0 Литекс в мач от предния кръг на надпреварата. Търновци си свършиха работата през първата част, когато паднаха и двете попадения в срещата.

Резултатът бе открит в 8-ата минута, когато Аласана Мане центрира от ъглов удар, а Иван Петков с глава реализира. Преди да влезе е мрежата топката се удари в гредата на Петър Петров. В 39-ата минута Етър вкара втори гол. Иван Стоянов също вкара с глава, след като се възползва от пас на Ерик Почански.

През втората част Етър можеше да стигне и до трети гол, но удар на Мане нацели гредата. Домакините от своя страна рядко стигаха до опасности пред вратата на Анатоли Господинов и не успяха да върнат дори и един гол.

Литекс - Етър 0:2
0:1 Петков (8)
0:2 Стоянов (39)

Литекс: 13. Петров, 18. Мицаков, 5. Ганев, 33. Николов, 12. Минков, 8. Петров, 20. Янков, 23. Митрев, 17. Бонев, 21. Капитанов, 99. Живков

Етър: 1. Господинов, 70. Станев, 16. Гълъбов, 3. Артунин, 25. К. Стоянов, 73. И. Стоянов, 6. Мане, 17. Ивайлов, 92. Почански, 9. Петков, 99. Варела