Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Брага нанесе първа загуба на Спортинг (видео)

Петият кръг в португалското първенство завърши с дербито между Брага и Спортинг (Лисабон). Домакините се наложиха с 1:0 и нанесоха първа загуба на "лъвовете" от началото на сезона. Спортинг пропусна възможността да се изравни на върха в класирането с градския си съперник Бенфика, но това стори Брага. Тимът на Абел Ферейра събра 13 точки, а шампионът Порто е трети с 12.

Диего Соуса отбеляза единствения гол на "Брага Мунисипал" в 67-ата минута, а гостите от Лисабон могат да съжаляват за многото си пропуски.

Бруно Фернандеш беше най-добрият футболист на Спортинг, но гредата му попречи да се разпише в началото на второто полувреме. Малко по-късно след грешка в защитата на столичани топката стигна до Едуардо, той центрира за Диего Соуса и нападателят откри резултата.

В оставащите минути футболистите на Спортинг заложиха на далечни удари и някои от тях не бяха никак безопасни. Последната възможност се откри пред резервата Джоване Кабрал, но вратарят на Брага Марафона показа отличен рефлекс.