Юношите на ЦСКА-София победиха Спортист

Юношите на ЦСКА-София до 16 години победиха Спортист 2009 (Своге) с 5:3 след драматичен мач от третия кръг на зоналната група, който се игра на стадион "Бонсист".

"Червените", водени от Христо Марашлиев, откриха резултата след гол на Марк-Емилио Папазов в 14-ата минута, а в 22-ата Алпай Рамадан беше точен за 2:0, съобщава сайтът на "червените". В 30-ата минута гостите върнаха едно попадение и на почивката червените водеха с 2:1.

В 50-aта минута Спортист успя да изравни, а 4 минути по-късно поведе с 3:2. Папазов засече с глава след центриране от фаул на Данаил Стойчев в 58-aта минута за 3:3, а в 61-aта Стойчев изведе "червените" напред в резултата - 4:3. Папазов оформи хеттрика си в в 69-ата минута за 5:3 и така "червените" постигнаха драматична победа преди мача за Купата на БФС.

Двубоят ще се играе на помощния терен на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" на 26 септември (сряда) от 16:30 часа.

В следващия кръг от първенството ЦСКА-София гостува на Славия. Мачът ще се състои на 30 септември (неделя) от 11:30 часа.

Съставът на ЦСКА-София U16: Ивайло Илиев (в) (к), Цветомир Йорданов, Мартин Сотиров, Димо Славов, Александър Христов, Цветелин Стоичков, Алпай Рамадан, Христо Арсов, Данаил Стойчев, Марк-Емилио Папазов, Цветомир Цанев
Резерви: Орлин Наумов (в), Антонио Радков, Георги Манев, Кристиян Георгиев
Треньор: Христо Марашлиев