Пауло Аутуори: На полувремето припомних как Байер ни обърна в Разград

Главният мениджър на Лудогорец Пауло Аутуори логично беше доволен от обрата срещу Ботев Пловдив от 0:2 до 3:2 при гостуването на базата в Коматево. Бразилецът се върна на мача в Разград срещу Байер Леверкузен от Лига Европа, който беше загубен от “орлите”, след като водеха с 2:0.

“Преди три дни загубихме мач, в който водехме с 2:0. Трябваше да извлечем поуките си от този мач. Днес беше нашият ден. Футболът е като живота - всеки ден научаваш нещо ново.  Искам да поздравя играчите за начина, по който се преобразиха през второто полувреме. Нашият противник направи много добри първи 45 минути, докато ние не влязохме добре в мача. Обратът е изцяло заслуга на играчите, за което ги поздравявам.  На полувремето им припомних, че само преди три дни Байер ни обърна, а сега е наш ред.
Поздравявам целия ни екип, защото футболистите стояха много добре физически през второто полувреме. Не смених Марселиньо, защото играта му потръгна и той правеше на терена правилните неща. Влизането на Джоди Лукоки и Лукас Саша се отрази добре на играта ни. Аз съм треньор на Лудогорец, но искам да дам най-доброто на българския футбол. Колкото повече такива завързани мачове има, толкова повече се вдига нивото и на българските отбори, което ще им помогне в евротурнирите”, коментира още главният мениджър на шампионите.