Киров бесен: Нямам обяснение, това не е играта на Ботев (видео)

Наставникът на Ботев (Пловдив) Николай Киров бе крайно разочарован от изпуснатата победа срещу Лудогорец. Канарчетата поведоха с 2:0 през първото полувреме, но след почивката инкасираха три попадения в своята врата и загубиха срещата с 2:3.

“Нямам обяснение. Нищо общо вторите 45 минути с първите. Трябва да изгледам мача на спокойствие. Необяснимо за мен поведение на отбора през втората част. Може би противникът започна да държи топката по-трайно, но нямам обяснение. През втората част не владеехме топката, нямаше изнасяне. Не се опитахме да организираме нито една атака, само две-три контраатаки. Нищо общо с първата част. Трябваше да продължим да пресираме, нямаше инструкции да се приберем.

Повратният момент бе играта през втората част. Трябва да обмисля и прегледам нещата. Играта преди почивката трябваше да ни вдъхне още по-голям кураж. Само изритвахме топката, което не е нашия стил.

Лошото е, че промените, които направихме, не спомогнаха с нищо да вдигнем нивото на отбора. Нашият противник само преди два дни имаше такъв момент, сега имаме ние. Ще се опитаме да го преодолеем”, каза Киров, който коментира по следния начин слуховете за трансфер на Влади Гаджев в Ботев:

“Влади Гаджев?! Ботев не се интересува от този футболист.”

снимка: Владимир Иванов, Sportal.bg