Лион подчини Марсилия в мач с 6 гола

Отборът на Лион постигна втора ценна победа през тази седмица. След като в сряда изненада Манчестър Сити с 2:1 като гост на старта на Шампионската лига, тази вечер воденият от Бруно Женесио тим надигра с 4:2 у дома Марсилия в среща от 6-ия кръг на френското първенство.

В 27-ата минута Хосем Ауар изведе Лион напред в резултата. Той навлезе в наказателното поле на гостите и изпрати топката в долния ляв ъгъл на Йоан Пеле.

Още преди края на първата част гостите от Марсилия изравниха резултата. В 39-ата минута Флориан Товен получи пас в наказателното поле на Лион и с техничен удар изпрати топката в мрежата.

Шест минути след почивката Бертран Траоре върна аванса на Лион с хубав гол, при който изстреля майсторски топката след солова акция.

В 61-ата минута Траоре бе точен за 3:1 с второто си попадение в мача. Този път след удара му имаше и рикошет в тялото на играч на Марсилия, което допълнително затрудни стража Пеле и той не успя да предотврати гола.

Траоре имаше принос и за четвъртия гол във вратата на Пеле. В 74-ата минута Набил Фекир вкара гол от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Кевин Строотман срещу Траоре.

В 82-ата минута резервата за Марсилия Клинтън Н'Жие реализира второто попадение за гостите, а минута по-късно Дуйе Галета-Цар от тима на Руди Гарсия получи директен червен картон, след като спря с грубо нарушение опасна атакана противника.

Лион е шести в класирането с 10 точки, докато футболистите на Руди Гарсия заемат пета позиция, също с 10 точки.