Пак няма победа за Валенсия, слабо представяне и за Виляреал

Отборите на Виляреал и Валенсия завъртяха 0:0 в дерби от петия кръг на Примера, игран на “Естадио де ла Серамика”. Гостите от “Местайя” играха с човек по-малко в последния половин час след директен червен картон на Даниел Парехо. Пет кръга след началото “бяло-черните” продължават да нямат победа и са 15-и. “Подводницата” е малко по-добре - с една победа и на 12-а позиция.
Двата тима не предложиха достатъчно голови ситуации преди почивката. Интересните положения по-скоро могат да бъдат определени като полуголови. В осмата минута Габриел Паулища стреля с глава покрай гредата след корнер. В 17-ата Марио Гаспар беше изведен в наказателното поле, но вратарят Нето затвори ъгъла и обезвреди ситуацията.
В 23-ата Карлос Бака стреля, топката се удари в тялото на Муктар Диакаби, а претенциите на домакините за игра с ръка не бяха уважени. Пет минути по-късно никой не разбра какво направи Бака. Пабло Форналс подаде зад гърба на Кристиано Пичини, извеждайки колумбиеца на чиста позиция. Бака опита странен удар, с който незнайно как прати топката зад гърба си. В края на полувремето Алваро Гонсалес също изпусна да даде преднина на “жълтите”, стреляйки близо до целта след корнер.
В 59-ата съдията извади червен картон за капитана на “прилепите” Дани Парехо. Халфът на валенсианци влезе много остро с бутоните в глезен на Рамиро Фунес Мори. Реферът не се поколеба и изгони номер 10. В 70-ата Гонсало Гедеш отправи хубав фалцов удар, при който Серхио Асенхо се намеси решаващо. Въпреки кадровото си предимство, “подводницата” на Хави Кайеха не създаде достатъчно острота в предни позиции.