Лацио отнесе Дженоа за трети пореден успех (видео)

Отборът на Лацио записа трети пореден успех в Серия "А". Футболистите на Симоне Индзаги победиха с 4:1 Дженоа на "Олимпико" и продължиха да се изкачват в класирането. "Орлите" започнаха сезона с две поражения, но след това последва стабилизиране. Фелипе Кайседо откри резултата отблизо в седмата минута. Това бе първи гол в кампанията за нападателя от Еквадор.

В 23-ата минута Чиро Имобиле получи удобен пас на позиция отляво и след секунда топката се оплиташе в мрежата на далечния ъгъл - 2:0 за Лацио. В началото на второто полувреме реализаторът на Дженоа Кшищоф Пянтек напомни за себе си.

Полският терминатор се възползва от груба грешка на централните защитници на домакините и с мощен шут намали резултата. Това е пети гол за Пянтек от началото на сезона. Попадението не стресна лациалите и в 53-ата минута Сергей-Милинкович Савич порази целта с хубав изстрел с глава. С това звездата откри головата си сметка през 2018/2019 година. В последната минута Имобиле опъна мрежата след разбъркване за 4:1.